Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Chusteczkowy przedogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Chusteczkowy przedogródek

berolina 21:13, 09 mar 2014

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151


chciałam wcisnąć 3 hortensje ale nie wiem gdzie dac trzecią, hmmm, chyba ze 4 bukszpany. Musze wyrysowac to na kartce i przemierzyć w realu, bo nie wiem jak to wchodzi na te moje metry . Czy bukszpany z przodu, horti z tyłu, czy w jednym rzędzie...
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
Netka 17:02, 10 mar 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Witaj Ola, na moje oko nie ma tam aż tyle miejsca, żeby z tyłu zmieściły się hortensje, a z przodu kule. Jeżeli już, to w jednym rzędzie, ale czy wtedy wogóle będzie widać te kule, jak hortensje się rozrosną ... ? Co to za odmiana hortensji by była ?
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
berolina 22:33, 10 mar 2014

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Netka napisał(a)
Witaj Ola, na moje oko nie ma tam aż tyle miejsca, żeby z tyłu zmieściły się hortensje, a z przodu kule. Jeżeli już, to w jednym rzędzie, ale czy wtedy wogóle będzie widać te kule, jak hortensje się rozrosną ... ? Co to za odmiana hortensji by była ?


No właśnie, bo jak mi obecna hortensja kwitnie to zajmuje całą szerokość. Nazwy niestety nie znam, a wolałabym tą samą odmianę, bo tam jest zawsze cień, a ona pomimo tego pięknie kwitnie...
Hmm, a może więcej formowańców? całkowicie nie mam pomysłu. Spróbuję znaleźć zdjęcie z pełni rozkwitu
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
EwaG 06:53, 11 mar 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Witaj,
rzeczywiście przedogródek jak chusteczka. Mała, ale ładna. Charakteru nadaje ta wspaniała konstrukcja na drewno.
Skoro prosisz o rady...
Po pierwsze na tak małej przestrzeni warto zagrać mała liczba gatunków.
Np. na fragmencie wkomponowanym w drewutnię posadziłabym runiankę i tylko runiankę.
A reszta jak na załączonym obrazku.
Z boku dwustopniowy żywopłot bukszpanowy, 1 hortensja (przesunieta bardziej w prawo) i kule bukszpanowe. kule mpżna podsadzić czymś niskim np. dabrówką rozłogową.

____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
berolina 07:10, 12 mar 2014

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
EwaG napisał(a)
Witaj,
rzeczywiście przedogródek jak chusteczka. Mała, ale ładna. Charakteru nadaje ta wspaniała konstrukcja na drewno.
Skoro prosisz o rady...
Po pierwsze na tak małej przestrzeni warto zagrać mała liczba gatunków.
Np. na fragmencie wkomponowanym w drewutnię posadziłabym runiankę i tylko runiankę.
A reszta jak na załączonym obrazku.
Z boku dwustopniowy żywopłot bukszpanowy, 1 hortensja (przesunieta bardziej w prawo) i kule bukszpanowe. kule mpżna podsadzić czymś niskim np. dabrówką rozłogową.



Ewo bardzo mi się Twój pomysł podoba i chyba tak zrobię. Nie wiem tylko z bukszpanem przy płocie, nie bardzo wierzę w swoje zdolności w przycinaniu więc taki schodek może być wyzwaniem

Pod drewnem runianka? Myślałam o kulkach
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
berolina 22:18, 12 mar 2014

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
A może tak?



To zdjęcia z artykułu Danusi o wertykulacji. Mam nadzieję, że nie złamałam przepisów forum? B)
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
berolina 09:00, 14 mar 2014

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Już nie mogę się doczekać przeróbek. Muszę ciut poczekać, bo na rabacie buszują opuchlaki i muszę je trochę potępić . Macie pomysł czym rozjaśnic ten zakątek? Myślę o wysypaniu białych kamyczków i ewentualnie jakaś paskowana trawka? czy przesadzę?
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
malkul 19:28, 17 lip 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
jak twoje zmiany? prosimy o pokazanie aktualnych fotek
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
berolina 08:19, 24 lip 2015

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
malkul napisał(a)
jak twoje zmiany? prosimy o pokazanie aktualnych fotek


Jestem po urlopie i już się załamałam, bo ogród wygląda tragicznie. Narazie porządkuję "tył", potem biore się za przedogródek i wstawię fotki
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
malkul 08:28, 24 lip 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
ok poczekamy spokojnie
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies