Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Chusteczkowy przedogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Chusteczkowy przedogródek

berolina 08:19, 08 mar 2014

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Witam wszystkich,
i nastał ten czas kiedy trzeba coś zrobić z przedogródkiem. Chciałabym aby przy wejściu do domu było cały rok atrakcyjnie. W tej chwili rośnie tam jodła koreańska, hortensja biała (pięknie kwitnie), trzmielina, serduszka, funkia olbrzymia, serduszka , 3 rododendrony Cunighan White, wsadzone przed zimą w miejsce funkii, ktora na zimę nie ma liści. Ogólnie miszmasz jak to u mnie. Chciałabym aby zapanował tam w końcu "Danusiowy" ład. Wzdłuż płotu chcę posadzić bukszpany i przyciąć je "na kwadrat" aby był przedłużeniem murku. Funkii nie chcę, ponieważ zimą ich nie ma i jest pusto, musi zostać jodła (mój M by nie przeżył) i chciałabym aby na pewno została hortensja, kwitnie a na całej rabacie mam zawsze cień.
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
berolina 08:30, 08 mar 2014

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151


____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
berolina 08:35, 08 mar 2014

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Jeszce kilka szczegółów. Wąski pasek pomiędzy miejscem parkingowym a chodniczkiem będzie zlikwidowany. Bruk niestety się troche rozlazł więc muszę wezwać ekipę do przełożenia i wtedy pasek wypełnię granitowymi kostkami, pod drewnem mała rabatka z kiścieniem i azalią muszę wymienić myslę o bukszpanowych kulkach albo o całkowitym zlikwidowaniu i zwiększeniu miejsca na drewno. Lecę przemierzyc rabatkę. Pomożecie? Ja juz robiłam tysiące projektów i nigdy nie byłam zadowolona...
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
stychaz 10:04, 08 mar 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Witaj

Może bukszpanowe sześciany plus trawy i jeszcze dwie hortensje? Jaki jest wymiar odcinka pod oknem?

Fantastyczny stojak na drewno Możesz zrobić zdjęcie jak prezentuje się w całości???
____________________
Justyna - Wersja mini mini
berolina 22:24, 08 mar 2014

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Rabatka ma 410x90

A prosze mam takie zdjęcia. To duma mojego M., bo sam toto zrobił .


____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
berolina 22:34, 08 mar 2014

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
stychaz napisał(a)
Witaj

Może bukszpanowe sześciany plus trawy i jeszcze dwie hortensje? Jaki jest wymiar odcinka pod oknem?

Fantastyczny stojak na drewno Możesz zrobić zdjęcie jak prezentuje się w całości???


hmmm, tylko jakie trawy dadzą radę w cieniu?
O sześcianach nie myślałam, ale przyznam, że ciekawa koncepcja, chociaż ostatnio kupiłam 8 kulek , jeszcze nie wsadzone . Tylko co z tymi hortensjami, niestety nie wiem co to za odmiana. Po prostu kiedyś (jakies 6 lat temu) weszłyśmy z córką do Obi i powiedziałam wybieraj co chcesz mieć posadzone przed domkiem. Wybrała horti, niezły ma gust .
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
stychaz 09:58, 09 mar 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Stojak świeeetny dzięki za zdjęcia

Myśllałam o carex ice dance - piszą, że preferuje miesca od nasłonecznionych do zacienionych, ale jak jest w rzeczywistości z tym cieniem, to niestety nie wiem.
Jeżeli jest tam tyle cienia, to może kulki, które już masz plus bluszcz płożący się pomiędzy nimi?
Co do hortensji - fajnie byłoby mieć 3 ale jeżeli ma pozostać jedna, to może warto byłoby ja przesunąć obok jodły, tak aby w tamtym rogu była zwarta kompozycja.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
ella 18:59, 09 mar 2014

Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 74
Witaj,
stojaki super. Własnie pokazałam mojemu M. Fajne pomysły podsuneła Ci stychaz
____________________
Mój kawałek ziemi
ella 19:00, 09 mar 2014

Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 74
Ja także mam problem z przedogródkiem
____________________
Mój kawałek ziemi
berolina 20:27, 09 mar 2014

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
stychaz napisał(a)
Stojak świeeetny dzięki za zdjęcia

Myśllałam o carex ice dance - piszą, że preferuje miesca od nasłonecznionych do zacienionych, ale jak jest w rzeczywistości z tym cieniem, to niestety nie wiem.
Jeżeli jest tam tyle cienia, to może kulki, które już masz plus bluszcz płożący się pomiędzy nimi?
Co do hortensji - fajnie byłoby mieć 3 ale jeżeli ma pozostać jedna, to może warto byłoby ja przesunąć obok jodły, tak aby w tamtym rogu była zwarta kompozycja.


Hmm, mogłabym w sumie przesunąć tą hortensję co mam i dokupić dwie nowe po bokach. A niebędzie brakować mi jakiegoś pionowego elementu? chyba zeby te hortensje prowadzić na wyższe... no nic tworze jaką wizualizację i pokaże co wychodzi
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies