Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Rozpoznawanie nie zimujących w gruncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie nie zimujących w gruncie

dancingcrane 14:07, 03 paź 2017

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 35
Ewas123 napisał(a)
Bardzo dziękuję za podpowiedzi, jednak żadna z pokazanych roślin nie przypomina mojej. Pędy są dłuższe i są twarde jak w trawach na łąkach - te na obrazkach wydają się mięsiste zbliżone do konsystencji kaktusa. Kwiaty mają tzw żarówiasty kolor ( zresztą przepiękny) są w formie długich,wąskich dzwoneczków . Kwitną od maja do dziś bez przerwy. Bardzi chcę dotrzeć do wiedzy jak ją hodować.
dzięki


Russelia equisetiformis
MSTR 20:52, 09 kwi 2019

Dołączył: 09 kwi 2019
Posty: 1
Dobry wieczór.

Bardzo proszę o pomoc w zidentyfikowaniu rośliny ze zdjęcia.
Rosła u mnie przez całe zeszłe lato. Niestety nie przezimowała.
Krople to pozostałość po deszczu.

Pozdrawiam
MSTR
MalgosiaW 22:18, 27 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Roślina miała iść w kosz. Przytuliłam Ponoć można ją posadzić do donic na pole, a w zimie trzeba dać do domu. Szukam jej nazwy. Kwitnie, ale nie wiem jak.


Gardenarium 09:32, 10 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
martyna20012001 napisał(a)
Witam, zgłaszam się o pomoc w odnalezieniu nazwy pewnego drzewa, bo przeszukałam cały internet niestety bez rezultatów. Zdjęcie zostało zrobione w Afganistanie a samo drzewo ma bardzo gładką korę, liście cienkie jak kartka papieru, podłużne, przypominające trochę liście wierzby.



To moim zdaniem eukaliptus.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies