Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ogrodek bijou

Pokaż wątki Pokaż posty

ogrodek bijou

syswia 21:33, 13 lip 2014

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 37

Pojawiaja sie pierwsze rosliny. Malo, bo niestety zlapalam jakas infekcje i po prostu nie mam sily.
____________________
Syswia-Ogrodek warzywny bijou
malkul 21:38, 13 lip 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Wypoczniesz, wykurujesz sie a my spokojnie poczekamy
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
syswia 23:12, 20 lip 2014

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 37
Jedna kwatera juz w miare zagospodarowana. Co prawda nie planowalam ogorkow book pomidorow, ale strasznie sie meczyly w doniczkach. Trudno.
Posadzilam tez hortensje incrediball w trzech rogach. Teraz patrzac z gory, wydaje mi sie ze moze posadzilam je za gleboko w tych rogach. Powinny chyba byc blizej sciezki. Rabaty maja po 90 cm glebokosci. Hortensia rozrasta sie do 120 cm w szerokosci.

Chyba je poprzesadzam....
____________________
Syswia-Ogrodek warzywny bijou
syswia 23:19, 20 lip 2014

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 37

____________________
Syswia-Ogrodek warzywny bijou
syswia 17:04, 28 lip 2014

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 37
Mialam dosc pracowity weekend. W sobote jezdzilismy na jagody (no, tak naprawde to na borowki amerykanskie Wieczorem do 11 w nocy robilam dzemy, mrozonki i inne smakowite roznosci
A w niedziele udalo nam sie wyekspediowac dzieci z tescmi na piknik. W tym czasie zagospodarowalismy dwa kolejne klomby i... zabraklo nam bukszpanow Zle sobie wyliczylam. Kiedy je kupowalam, planowalam 1 krzak co stope, czyli w przyblizeniu co 30 cm, ale w praktyce okazalo sie, ze sadzilam je gesciej - zgodnie z instrukcja pani Danusi tak, zeby galazki sie stykaly.
Nabylam tez i wsadzilam dwie okazale sztuki bialego delphinium (ostrozki?). Wygladaja przepieknie. Oczywiscie, jak to zwykle bywa, przy okazji zakupilam tez kilka innych mniejszych roslin: trzy gesiowki (chyba) i biale dzwonki. Typowa slabosc ogrodnika. No, co zrobic.... przynajmniej sa biale
____________________
Syswia-Ogrodek warzywny bijou
syswia 00:05, 15 wrz 2014

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 37
Ogrodek pod koniec sezonu - wiekszoscia nasadzen wieloletnich na rabacie wzdluz siatki - brakuje tylko roz.

Taras ukonczony. Pomalowac go? Zabejcowac? Na jaki kolor? drewniane elementy zrobine sa z drzewa tujowego - niezabezpieczone zrobia sie srebrzyste.

____________________
Syswia-Ogrodek warzywny bijou
kwiatholandii 08:25, 03 paź 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
witaj, znalazłam Cię dopiero dzisiaj wpisując Toronto, do którego sie wybieram w poniedziałek Zrobiłaś kawał dobrej roboty..podoba mi sie to połaczenie drewnaz metalem.pozdrawiam
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
syswia 22:13, 11 lis 2014

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 37
Dziekuje bardzo! Ja z kolei bylam tak zajeta, ze przez ponad miesiac tu nie zagladalam. Jestes jeszcze w Toronto? Co Cie tu sprowadza? Mialas okazje doswiadczyc Indian Autumn, czyli babie lato? Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Syswia-Ogrodek warzywny bijou
syswia 01:28, 25 kwi 2015

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 37
A u mnie dopiero teraz wiosna niesmialo zaglada. Sezon uwazam za otwarty, mimo, ze rano proszyl snieg...
Bukszpany przystrzyzone, kompost naniesiony, linki do espalier zamontowane, sliwy i grusze wsadzone.

I jeszcze pochwale sie siewkami - po raz pierwszy mi sie tak udaly:bazylia, waniliowa aksamitka, pachnace lwie paszcze i kilka innych.

____________________
Syswia-Ogrodek warzywny bijou
syswia 12:53, 28 maj 2015

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 37
ogrodek w maju

Truskawki - ulubienice mojego meza - codziennie czule do nich przemawia

Ogorki, salaty, dalej fasola i pomidory

Espalier z grusz i sliw oraz poczatek rabaty peoniowej
Klematis Henryi

Potentilla Abottsforth - moja ulubienica, chociaz moje 2 roze maja juz paczki kwiatowe i moga wygrac ten wyscig

Bukszpaniki i wschody - nie widac ich - szpinaku, burakow, burakow cwikolowych i salat roznych.
____________________
Syswia-Ogrodek warzywny bijou
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies