Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małe skarpy

Pokaż wątki Pokaż posty

Małe skarpy

Magdalena_77 09:26, 31 mar 2014

Dołączył: 31 mar 2014
Posty: 2
Witam!
To mój pierwszy post na ogrodowisku. Do zagospodarowania mam spoooorą, dziewiczą działkę.
Najważniejsze prace na teraz to pomysł na skarpy. Znalazłam wątki na ogrodowisku, ale są to wieeeelkie skarpy, a ja mam skarpunie



A to z tyłu domu.

A to reszta dziewiczego terenu.



Jeśli chodzi o moje skarpunie, to koncepcja jest na jakieś iglaczki płożące itp. Nie może sie to za bardzo rozrosnąć, ma byc uporządkowane. No i nie wiem jak umocnić te skarpy.
Pomożecie????
Selly 09:59, 31 mar 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Ja mam też małą skarpę przed domem. A dokładnie przed płotem(możesz sobie obejrzeć na moim wątku)
Najpierw miałam tam po prostu trawnik, ale ze względu na nachylenie terenu kosiło się fatalnie. Zatem powoli zamieniałam ten pochyły niby-trawnik w rabatę bylinowo-krzaczastą.
Na skarpę polecam : lawendę, kosodrzewinę, świerk biały, tulipany, pierwiosnki, trawy, orliki, floksy, wrzosy. Właściwie wszystko co nie rośnie zbyt wysokie. Na skarpie nie da się posypać rabat korą sosnową ( bo deszcz wszystko spłucze ) zatem lepiej wypełnić najniższe piętro roślinami płożącymi , np: tojeść rozesłana, barwinek, runianka, floks szydlasty , dąbrówka, rogownica, etc.

Przy tarasie posadź coś kwitnącego latem, żeby miło było posiedzieć w otoczeniu kwiatów.
Przy wejściu posadź coś zimozielonego + coś kwitnącego , żeby było ładnie cały rok.
Pozdrawiam
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies