Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ja i mój ogródek, a może ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja i mój ogródek, a może ogród

Agania 12:04, 17 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dominika11 napisał(a)
to co powinnam Twoim zdaniem na górze zasadzić tam gdzie jest już wysypana kora.

W około sa tuje, ale jeszcze malutkie myślałam, że to one będą właśnie trochę osłaniały


Wiele czasu upłynie zanim będą stanowiły osłonę.................w tym trójkącie posadziłabym świerki serbskie, a poniżej tarasów, może lecieć wzdłuż ogrodzenia szmaragd, pomieszany co jakiś czas z inną szlachetniejszą odmianą świerka, jodły, czy sosny?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Dominika11 12:09, 17 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
wzdłuż płotu częściowo już sa własnie tuje szmaragdowe i mój mąż nie chce ich mieszać z innymi drzewkami - jak to on mówi w około tuje i już

a masz może jakieś zdjęcie jak by to wyglądało - tuje z innymi drzewkami, bo u mnie ciężko z wyobraźnią, tym bardziej, że nawet nie wiem jak sie rozrastają różne rośliny drzewa czy krzewy
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 12:14, 17 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Mam drzewka świerku pospolitego, ale nie wiem czy by sie nadały na ogrodzenie, tak myśle czy może by te świrki wsadzić tak za tujami, które beda jako "ogrodzenie"

wkoło działek jest bardzo duzo sosenek samosiejek tylko gdzie to powsadzać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 12:27, 17 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709


1 - mam wsadzona sosenkę samosiejkę
2 - trzmielina w obrzezu wysypana żwirkiem
3 - forsycja w obrzezu obsypana tez żwirkiem

4 - NO WŁAŚNIE CO TUTAJ ????????? tak myślałam, żeby też obsypać kora i z górą tworzyłoby całość

5 - irga

ta linia falowana to obrzeże oddziela trawe od kory - na zboczach może kiedyś zrobimy takie a`la ogrodzenie z palisady betonowej lub jakiś gazonów, ale jak na razie będzie trawa dopóki nie będziemy mieszkać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Agania 12:40, 17 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dominika11 napisał(a)
wzdłuż płotu częściowo już sa własnie tuje szmaragdowe i mój mąż nie chce ich mieszać z innymi drzewkami - jak to on mówi w około tuje i już

a masz może jakieś zdjęcie jak by to wyglądało - tuje z innymi drzewkami, bo u mnie ciężko z wyobraźnią, tym bardziej, że nawet nie wiem jak sie rozrastają różne rośliny drzewa czy krzewy


Nie mam zdjęć tak bardzo poglądowych, ale już w kompozycjach

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 12:42, 17 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dominika11 napisał(a)
wzdłuż płotu częściowo już sa własnie tuje szmaragdowe i mój mąż nie chce ich mieszać z innymi drzewkami - jak to on mówi w około tuje i już

a masz może jakieś zdjęcie jak by to wyglądało - tuje z innymi drzewkami, bo u mnie ciężko z wyobraźnią, tym bardziej, że nawet nie wiem jak sie rozrastają różne rośliny drzewa czy krzewy




Zobacz, czy nie będzie brakowało ci kolorów, na wysokości Thuji, nad eM trzba popracować
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 12:44, 17 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dominika11 napisał(a)
Mam drzewka świerku pospolitego, ale nie wiem czy by sie nadały na ogrodzenie, tak myśle czy może by te świrki wsadzić tak za tujami, które beda jako "ogrodzenie"

wkoło działek jest bardzo duzo sosenek samosiejek tylko gdzie to powsadzać


Samosiejek nie polecam, bo zasłonią szmaragdy i będą się dodatkowo ogołacać, musicie określić jaki chcecie mieć styl ogrodu

pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Dominika11 12:45, 17 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Agania napisał(a)


Zobacz, czy nie będzie brakowało ci kolorów, na wysokości Thuji, nad eM trzba popracować


sorki, ale nie rozumiem co to znaczy, czy nie będzie mi brakowało kolorów na wysokości tuji i nad czym trzeba popracować ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 12:48, 17 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Jeżeli chodzi o styl ogrodu to sami nie wiemy, tak po troche z każdego taki wiejski połączony może z nowoczesnym

a jakby przycinać samosiejki to też bedzie źle ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Agania 13:10, 17 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dominika11 napisał(a)


1 - mam wsadzona sosenkę samosiejkę
2 - trzmielina w obrzezu wysypana żwirkiem
3 - forsycja w obrzezu obsypana tez żwirkiem

4 - NO WŁAŚNIE CO TUTAJ ????????? tak myślałam, żeby też obsypać kora i z górą tworzyłoby całość

5 - irga

ta linia falowana to obrzeże oddziela trawe od kory - na zboczach może kiedyś zrobimy takie a`la ogrodzenie z palisady betonowej lub jakiś gazonów, ale jak na razie będzie trawa dopóki nie będziemy mieszkać


Odnośnie nasadzeń

1- zastąpiłabym samosiejkę i posadziłabym sosnę limbę lub wielichanę oraz serby kolumnowe, thuji do przesadzenia miłego dnia i życze ci wielu pomysłów
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies