Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ja i mój ogródek, a może ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja i mój ogródek, a może ogród

bociek 08:27, 29 kwi 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Hej Dominika

Witaj na Ogrodowisku.

Pytasz o podpowiedzi, oto pierwsza z nich: wywal szmate. Agrowloknina wbrew temu co sie slyszy nie chroni przed chwastami i dodatkowo szkodzi roslinom. Mialam wylozone rabaty i pielenie bylo koszmarem, dosadzanieroslin bylo koszmarem, przesadzanie bylo koszmarem, a korzenie roslin byly na wierzchu bo sie wszystko dusilo. Pielenia nie unikniesz nie miej zludzen.
Po drugie, to plastikowe obrzeze rabat nie tylko nie wyglada estetycznie, ale tez nic Ci nie da. Zobacz jak radza sobie forumowicze. Wycinamy obrzeza specjalnym szpadelkiem albo robimy obwodki z kostki lub kamienia.

Teraz tak, pod nowe rabaty powinnas przygotowac glebe, czyli zdjac darn i chwasty, porzadnie przekopac lub przejechac glebogryzarka, ewentualnie dosypac lepszej ziemi lub komportu i dopiero zaczac sadzenie.

Przepraszam, jesli Cie urazilam, ale nie chce, zebys powtarzala bledy wielu z nas

Teraz jezeli chodzi o nasadzenia, to tak jak pisaly dziewczyny, tworz pietra. Nie sadz roslin pochopnie i nie kupuj pochopnie, bo potem bedzie zabawa

Przemysl jaki styl ogrodu chcesz miec. Widze, ze masz kamienie, popatrz na ogrod Gramy (moim zdaniem jedna z najpiekniejszych skarp na Ogrodowisku)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/42-zielono-mi

Agnieszki
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2954-jurajski-ogrod

albo ogrod Magdy
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2564-ogrod-niby-nowoczesny-ale

Tu troszke wiecej o skarpach
http://www.ogrodowisko.pl/watek/246-skarpa-w-ogrodzie

I nie zniechecaj sie Bedzie pieknie

Powodzenia
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Katkak 08:56, 29 kwi 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Hej Dominika A nie chodzą Ci po głowie hortensje bukietowe, np. Limelight, albo inne (wszyscy je tutaj kochają, bo są naprawdę przepiękne), a razem z nimi trochę traw ozdobnych? Rabaty nabrałyby takiej lekkości, zwiewności i dynamiczności Może te hortki przed tujami? Razem z nimi trawy i znów schodzić pięterko niżej. Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Dominika11 09:38, 29 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
a hortensje nadaja się na bardzo słoneczne miejsce ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 09:41, 29 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
bociek - czyli na bieżąco plewić zielsko, a kiedy mozna obsypać korą ???
i tam, gdzie jest już założony materiał to stopniowo go wywalać i ciągle plewić

a pod tuje tez nie dawać materiału ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
MamaMagda 10:32, 29 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Dominika11 napisał(a)
bociek - czyli na bieżąco plewić zielsko, a kiedy mozna obsypać korą ???
i tam, gdzie jest już założony materiał to stopniowo go wywalać i ciągle plewić

a pod tuje tez nie dawać materiału ???


zdejmij szmatki i obsyp korą od razu!
ja też przez chwilę miałam szmatkę bo nie mogłam sobie poradzić ze słonecznikiem bulwiastym, ciągle gdzieś wyłaził i była masakra, ale szmatka wydusiła i od razu zdjęłam
to co zobaczyłam pod spodem (po roku czasu) wołało o pomstę do nieba.. korzonki na wierzchu


horensje mamy w przedogródku w meeeega słońcu, rosną pięknie ale wymagają podlewania
podczas upałów więdną bez wody niestety (mamy krzaki takie ponad metr średnicy)

w ogrodzie w umiarkowanym słońcu posadziłam Hortensje LimeLight - Danusia mi doradziła razem z trawami i żurawkami
w ubiegłym roku wyglądało już cudnie i nie mogę się doczekać aż zakwitną w tym roku


pomyśl o tych kaskadowych nasadzeniach, trwach i żurawkach
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Dominika11 10:43, 29 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
tylko jak dam bez szmatki i obsypię kora to zaraz mi wylezie zielsko ;(

właśnie chcę nasadzić trawy tylko nie wiem w jakim miejscu i też myslałam o zurawkach, tylko czy one się nadaja na takie słoneczne miejsca

my jeszcze tam nie mieszkamy, jak na razie dom w budowie.
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
MamaMagda 11:13, 29 kwi 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Dominika11 napisał(a)
tylko jak dam bez szmatki i obsypię kora to zaraz mi wylezie zielsko ;(

właśnie chcę nasadzić trawy tylko nie wiem w jakim miejscu i też myslałam o zurawkach, tylko czy one się nadaja na takie słoneczne miejsca

my jeszcze tam nie mieszkamy, jak na razie dom w budowie.


no to jak musisz daj szmatkę i na to korę, ale tylko w miejscach gdzie nie będziesz nic sadzić poza tujami - wtedy za jakis czas zbierzesz kore, zdejmiesz szmatki i posadzisz

z moich doświadczeń żurawkowych im ciemniejsza żurawka, tym większe skwary znosi
najwrażliwsza na mocne słońce chyba Citronelka jest (jasno zielone listki)

Trawy sadź spokojnie! popatrz sobie na Miscanty (ja jestem fanką odmiany Morning Light)
popatrz na turzyce
ja mam u siebie jeszcze Bambusową trawę Hakonechloa AUREOLA
to na ogrodowisku prawie każdy ma w swoim ogrodzie trawy i żurawki - można podpatrzeć fajne kompozycje
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Dominika11 20:01, 30 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
no to się biorę za trawki

u nas od jutra festiwal kwiatów

A mam też pytanko czy posadzone roślinki można poobsypywać piaskiem, bo wtedy też trochę się przyhamuje chwaściory ????
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 20:16, 30 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
a oto moje ostatnie zmiany

tak było na początku



a teraz wygląda tak



mam pytanko co można wsadzić pomiędzy te okrągłe tuje ??? bo ja myślałam o wrzosach, albo o roślince która nazywa się "starzec" - co wy na to ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 15:21, 02 maj 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
u nas od wczoraj jest festiwal kwiatów, więc wybrałam się z dziećmi i poczyniliśmy zakupki - kupiłam tawułki japońskie, floksy i jeszcze trochę różnych roślinek - dzieciaki zadowolone szkoda tylko, że się tak ochłodziło

za waszym przykładem i wskazówkami zaczynam likwidować i staram się już nie zakładać agrowłókniny dzięki za nawrócenie

dalsze wskazówki mile widziane
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies