Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Powojniki warunki uprawy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powojniki warunki uprawy

katel 19:49, 24 maj 2014


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Mam gliniastą glebę, specjalnie dla powojników kupiłam sobie świder ręczny żeby móc głębiej kopać. Ja robię tak: dołek ok 60cm głębokości na spód drenaż (kamienie, keramzyt lub "pokruszony" styropian), do środka ziemia z ogrodu (glina ta z górnej warstwy), nie z dołu + torf odkwaszony +piasek, trochę wapna do obniżenia Ph (zależnie od Ph Twojej gleby), w tym roku dodaję również garść obornika granulowanego (nie bezpośrednio w okolicę rośliny tylko "na potem") ale jak się to sprawdzi to się dopiero okaże. Jeśli chodzi o średnicę otworu to staram się jak największą ale zwykle to na ok 40cm górą wychodzi a dołem mniej ok. 30cm. Sadzę zgodnie z zaleceniami dotyczącymi danej odmiany, czyli np. głębiej niż w doniczce był. Podsypuję korą.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Kasiek 19:39, 16 gru 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Swider reczny ????? Czyli ja z ta swoja koparka to jeszcze calkiem normalna jestem...
____________________
Bawarka
katel 22:12, 03 sty 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Ha ha ha ha! Pisałam Ci, że szalona kobieta jesteś a ja faktycznie nie gorsza jestem . Czekam na nowy wątek i nie tylko ja
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 12:03, 05 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Minęła chwila od poprzednich wpisów, obserwowałam jak sobie radzą moje powojniki i doszłam do kilku wniosków . Dodatek obornika to była dobra decyzja, teraz daję jeszcze wióry rogowe, do rozluźnienia daję też czasem trochę kory najlepiej przekompostowanej ale najważniejsze to to, że nie daję już torfu - u mnie się nie sprawdził, zamiast niego daje kompost - jeśli mam to swój jak nie to kupiony, lub ziemię ogrodową .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies