Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Powojniki warunki uprawy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powojniki warunki uprawy

BloodySmile 15:17, 10 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 4
Mam taki problem z glebą w swoim ogrodzie chciałbym posadzić powojniki ale mam gliniastą ziemie i niewiem czy przyjmą się powojniki w takiej glebie co poradzić czy ktoś też ma taką sytuacje ??
____________________
MiraR 15:30, 10 kwi 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Wykop dół 50 x 50 cm,wsyp kompostu (jeśli masz) + kupiona ziemia ogrodnicza,wymieszaj szpadlem i wsadź powojnik.Uformuj wgłębienie dookoła roślinki,wyściółkuj korą,ja wokół powojników dosadzam np lawendy by miały chłodno w nogi.
____________________
Moniika 16:41, 10 kwi 2014


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
A na jakim stanowisku będziesz sadzić ? Nie jest tam podmokło lub cos takiego?
U mnie w niektórych miejscach tez jest glina , robiłam tak jak Mira pisze tylko jeszcze na dno dołka dawałam keramzyt, pobite donice lub piasek - nie każda odmiana lubi takie warunki. Ale sa takie co zniosła prawie wszystko. Wybrałaś juz powojniki ?
U siebie w najtrudniejszych ze względu na warunki miejscach sadzę powojniki w wielkich donicach , tez sie to sprawdza.
Pozdrawiam
Monika
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
BloodySmile 18:11, 10 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 4
tak wybrałem(Clematis - florida Sieboldii) a co do stanowiska to słoneczne ale mieszkam w Angli więdz są tu bardzo częste opady. ale aż tak podmokłej ziemi to niema tylko że glina ajak wiadomo glina trzyma wilgoć .
____________________
Gardenarium 18:38, 10 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oprócz dołek trzeba przekopać wokół glebę bo w glinie dołek będzie się zachowywał jak "garnek" który zbiera wodę, albo w dnie wykop głębiej i nasyp kamyczków jako drenaż.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Moniika 19:33, 10 kwi 2014


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Właśnie o drenażu pisze Pan Sż. Marczynski w odniesieniu do tej odmiany : "Clematis florida i jego odmiany mają bardzo oryginalne kwiaty. Mimo to są rzadko spotykane w ogrodach, gdyż ich uprawa nie jest łatwa. Nadają się bardziej dla koneserów i osób, które dbają o ogród niż dla początkujących amatorów, szukających szybkiego efektu.
W ogrodzie trzeba im dobrać ciepłe, zaciszne miejsce, podczas sadzenia pamiętać o zapewnieniu drenażu, a potem o podlewaniu, przed zimą należy je starannie zabezpieczyć, ale warte są tego zachodu."
Mam nadzieje wiec ze jesteś koneserem a nie amatorem jak ja powodzenia M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
BloodySmile 19:46, 10 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 4
powojniki to cudo jako pnącza jedynie tego brakuje mi w ogrodzie nie mam zbyt dużego ogrodu ale uwielbiam nietypowe rośliny od róż po hibiscusy a co do dbania to uwielbiam chodzić nad roślinami bo odwdzięczają nam się kwiatami bądź cudownym wyglądem
____________________
Moniika 19:54, 10 kwi 2014


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
No to może masz szanse z nim .
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
BloodySmile 20:01, 10 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 4
Zobaczymy mówią ze mam rękę do kwiatów oby i tym razem wielkie dzięki za wszelkie pomocne odpowiedzi
____________________
bronek 10:02, 14 maj 2014

Dołączył: 21 cze 2013
Posty: 14
mira ma rację, ja od isebie dodam, że warto powojniki obsadzać np trzmielinami, tak żeby miały osłonięte pędy tu zaraz przy ziemi. naturalne zabezpieczenia są najlepsze a u mnie bez wspomagania ze storny innych roślin powojniki często zamierały;/
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies