Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod Jarząbem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod Jarząbem

agap771 08:52, 24 kwi 2014

Dołączył: 29 maj 2013
Posty: 31
Witam serdecznie, chciałam wam pokazać postępy jakie poczyniliśmy w naszym małym przydomowym ogródku. Bardzo proszę o wszelkie komentarze, sugestie. Jestem ciekawa waszej opinii dotyczacej rozmieszczenia roślin, podpowiedzi czego wg was brakuje, tzn jakie rośliny jeszcze posadzić. Rabaty są od strony północnej. Proszę was o podpowiedź co mogłabym posadzić na tym kawałeczku przed domem, zdjęcie numer 2. Chciałabym coś kwitnącego ale zarazem coś co bedzie rosło w cieniu. Liczę na wasze pomysły Jeszcze jedno, w miejscach gdzie nie ma kory bedzie kamyk, na razie wygląda to nie ciekawie ale niebawem bedzie uzupełnione kamieniem.
agap771 08:03, 23 maj 2014

Dołączył: 29 maj 2013
Posty: 31
Witam wszystkich którzy tutaj będą zaglądać bardzo serdecznie Chciałam pokazać postępy jakie poczyniliśmy w naszym ogrodzie i jednocześnie chciałam was prosić o komentarze. Bardzo mi zależy na waszej opinii z tego względu że zdaję sobie sprawę że są pewne niedociągnięcia które chciałabym naprawić. Po pierwsze na zdjęciu numer 1 nie pasuje mi ten świerk conica na środku, co o tym sądzicie? Zastanawiam się czy go przesadzić pod bramę, w miejsce w którym widoczny jest napęd do bramy. Za świerkiem jest rododenron Roseum Elegance i pieris. Oprócz tego zastanawiam się co posadzić wzdłuż kostki brukowej po lewej stronie, przy podjeździe. Nie pasuje mi coś w tej obecnej kompozycji która jest właśnie w tym miejscu. Zastanawiam się czy posadzić tam może kulki bukszpanowe, albo berberysy admiration (tym bardziej że są one wzdłuż ścieżki do domu na przemian z goldalita.

Kolejna sprawa to miejsce pod wierzbą hakuro. Posadziłam żurawki i hosty. czy wg was jest ok? czy te żurawki nie są za ciemne na tle kory? Zastanawiam się co jeszcze posadzić w rogu tej rabaty z lewej strony. Jest tam miejsce albo na jeszcze jednego hosta albo coś innego, doradź pliss co tam posadzić?
Kochani, będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie.
agap771 12:07, 27 maj 2014

Dołączył: 29 maj 2013
Posty: 31
W ostatnich dniach powstała również rabata z lawendą
Powyżej myślałam o wrzosowisku, ale mam czas do jesieni na podjęcie decyzji
agap771 21:50, 27 maj 2014

Dołączył: 29 maj 2013
Posty: 31
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies