Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod Jarząbem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod Jarząbem

agap771 08:01, 17 kwi 2014

Dołączył: 29 maj 2013
Posty: 31
Witam wszystkich bardzo serdecznie,
na wstępie chciałam przywitac wszystkich forumowiczów To mój pierwszy wątek, chociaż nie ukrywam że oglądam i czytam was już od jakiegos czasu. Dzisiaj potrzebuję waszej pomocy i mam nadzieję że pomożecie Na zdjęciach widać że to poczatek zakładania ogrodu. Zaczynamy tak naprawdę od zera, ponieważ nie mieliśmy ani jednej rośliny posadzonej, nie rosło ani jedno drzewo i na dodatek nie ma jeszcze trawy. Teren był podnoszony, była nawożona ziemia i trawa została zasiana 2 tygodnie temu.
Tak jak wspomniałam to poczatek, rośliny są częściowo zasadzone. Może ktoś zwróci mi na coś uwagę, że tak być nie powinno, zawsze można przesadzić Moja prośba jednak na dzień dzisiejszy dotyczy podłoża na tych miejscach z roślinami. Wahamy się między kamieniem a korą, czy sam kamień czy sama kora, a może jedno i drugie? Jeśli kombinacja kory i kamienia to jaka? Będę wam niezmiernie wdzieczna za podpowiedzi, opinie, itd

agap771 08:11, 17 kwi 2014

Dołączył: 29 maj 2013
Posty: 31


agatanowa 08:41, 17 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Hej, agap. Bardzo ładna działka

Wiem, jaka bedzie pierwsza porada po pierwszym rzucie oka na zdjęcia: WYRZUCIĆ MATĘ!

Poczytaj, tu na forum wiele o jej szkodliwości pisano, główny wątek.: http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom.
Również pisano w prywatnnych wątkach (wiele osób zrywało matę, już po połozeniu i nasadzeniu rabat, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać "mata" plus zazanaczyć szukanie po postach i zobaczych, ile Ci wyników wyskoczy). Zatem lepiej wcześniej niż później
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Gardenarium 08:56, 17 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wywal matę. W kamyczkach pasują małe rabaty, masz takie wydzielone na froncie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agap771 09:10, 17 kwi 2014

Dołączył: 29 maj 2013
Posty: 31
Bardzo się cieszę że tak szybko się odezwałyście Nie ukrywam że mnie zaskoczyłyście z tą matą.
Tym bardziej że tak doradzano i w szkółkach i gość który mi doradzał w kwestii roślin. czyli mówicie żeby zdjąć folię, i co, zostawić ziemię i na to kamień czy kora? W tych małych rabatach przed wejściem na pewno chciałam kamyk. A co radzicie na tą rabatę wzdłuż chodnika tam gdzie jest danica z tawułą?
tabliczkazna... 10:08, 17 kwi 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
No właśnie - tak to jest, ze nie tylko trzeba mieć w życiu doradców. Trzeba mieć mądrych doradców Ja w porę tu sie znalazłam i tez zaoszczędze na macie i wymianie roślin za kilka lat
Wiele Ci nie podpowiem, bom sama na początku drogi. Ale kibicuje Ci i zahaczam wątek.
____________________
Marta
Gocha 11:06, 17 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Witaj będę obserwować postępy w ogrodzie. Ja też dowiedziałam się że mam usunąć matę i robię to sukcesywnie. Powodzenia.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
agap771 14:03, 17 kwi 2014

Dołączył: 29 maj 2013
Posty: 31
Witam i bardzo dziękuję za miłe przywitanie Liczę na wasze wsparcie i opinie. Czekam na podpowiedzi jak rozwiązać kwestię podłoża. Folia zostanie chyba dzisiaj zdjęta, chociaż mój mąż nie bedzie szczęśliwy jak usłyszy Natomiast waham się cały czas czy na całość tej dużej rabaty i po drugiej stronie chodnika wysypać korę (jeśli tak to jaką stosujecie drobną czy grubą, może jakieś sugestie w tym temacie)?
agap771 21:04, 17 kwi 2014

Dołączył: 29 maj 2013
Posty: 31
Witam serdecznie i ponawiam prośbę w sprawie podłoża jakie byłoby najlepsze na moje rabaty. Jutro wybieram się po korę ale nie jestem przekonana czy to dobre rozwiązanie. Jutro planuję ściągnąć folię tak jak radzicie. Smialismy się z mężem że będziemy to robić pod osłoną nocy, bo sąsiedzi stwierdzą że zwariowalismy kilka dni temu rozkladalismy folię i już ją zdejmujemy
kaisog1 14:03, 18 kwi 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj,

Odnośnie kory..... ja mam u siebie korę drobną ale większość stosuje normalną. Jedyny plus kory drobnej (jak dla mnie bo to kwestia gustu) to ładniejszy efekt końcowy. Fakty natomiast są takie, że potrafi ją zwiewać no i trzeba uzupełniać co roku bo szybciej "zanika".
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies