Chciałbym się Was doradzić odnośnie mojego małego przydomowego ogrodu. Niestety moja obecna wiedza na temat roślin jest niewielka.

Do tej pory kupowałem rośliny patrząc jedynie na ich obecny wygląd, ale przeglądając forum i piękne prezentacje ogródów niekiedy nie mogłem wyjść z podziwu, że można tak wspaniale zaprojektować i pielęgnować ogród.

Załączony plan przedstawia mój obecny stan.

Zdjęcie nr 1 i 2 przedstawiają Sosnę nr 4 oraz Cyprysika nr 3 (wtedy jeszcze w donicy). Największy problem mam w zagospodarowaniu właśnie tego pasa przy płocie. Nie chiałbym posadzić tam szczelnej ściany, myślałem o czymś mniejszym (maks. do 150cm). Chętnie wysłucham jakichś pomysłów?


Zdjęcie nr 3 przedstawia rabatę, również brak wiedzy i pomysłu na zagospodarowanie tego miejsca.

Zdjęcia nr 4, 5 i 6 przestawiają rabatę z iglakiem o numerze 5 i przypadkowo posadzonych drzewkach, które dostaliśmy w prezencie od znajomych. Choinkę chciałbym w tym miejscu pozostawić, ponieważ była już 3 razy przesadzana i chyba jej już wystarczy. Na zdjęciach widać także jałowce "blue arrow" (wiem, wiem że na forum nie są mile widziane, ale uważam że wyglądają w tym miejscu bardzo ładnie). Chciałbym między nie posadzić jakąś karłowatą odmianę tui. Mysłałem o Miriam albo Golden Globe. Dobry pomysł? A może coś innego?






Zdjęcia nr 7 i 8 przedstawiają kolejny róg oraz rabatę, na której znajduje się magnolia. Tutaj mam kolejny dylemat czy dokupić jałowców i podadzić je do końca płotu czy zostawić jak jest i dokupić szmaragdów?

Jakie roślinki posadzić w rabacie koło magnolii?





Ostatnie trzy zdjęcia przedstawiają ścianę szmaragdów oraz mały bałagan na końcu działki. Tam w przyszłości stanie altana oraz w rogu za budynkiem mały przydowmowy ogródeczek z warzywami.
Na razie są posadzone przypadkowe rzeczy.







Dużo jak na pierwszy post, ale liczę na ciekawe pomysły, drodzy użytkownicy.