Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Asahi-biostymulator roślinny

Pokaż wątki Pokaż posty

Asahi-biostymulator roślinny

Kasya 18:17, 02 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41802
Skoro zawiera nitrofenole naturalnie wystepujace w roslinach to mozna to uznac za preparat ekologiczny ?
Jesli nie to prosze o przeniesienie tematu we wlasciwe miejsce.

Czy stosowal ktos ten preparat profilaktycznie jako zabezpieczenie roslin w okresie przymrozkow ?
http://www.asahi.pl/pdf/asahi-sl-w-ochronie-przed-skutkami-przymrozkow.pdf

Czy w ogole ktos moze sie podzielic doswiadczeniami jesli chodzi o dzialanie tego preparatu ?

Czy to wszystko prawda co pisze producent ?

Czy stosowanie ma sens dla wszystkich roslin ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
marcin 12:21, 18 maj 2014


Dołączył: 17 maj 2014
Posty: 29
Ekologicznym ogrodnikiem to raczej nie jestem, Asahi stosuję regularnie. Szczególnie przydatny jest przy roślinach po przesadzeniu, pomógł mi utrzymać przy życiu rośliny przesadzane (wykopywane z ogrodu) w środku sezonu.
Ale najbardziej rzucił mi się w oczy efekt jego działania, gdy opryskałem fuksje szefowej. Przed opryskiem były "oklapłe", na drugi dzień wszystkie pędy skierowały się ku górze, jakby ktoś tchnął w nie witalność.
____________________
Karol99 09:35, 20 lis 2020


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Tej jesieni przesadzałem tuje, około 2 metry. Chciałbym na wiosnę opryskać je biostymulatorem. Jakie macie doświadczenia z tym środkiem? Czy naprawdę można zaobserwować jego skuteczność i wzmocnienie roślin?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Judyta1 23:01, 02 sty 2021

Dołączył: 19 sie 2020
Posty: 12
Stosuję go przy przesadzaniu małych sadzonek, do pryskania roślin, które przebyły długą drogę i są zmęczone, często z wiszącymi listkami. Z efektu jestem bardzo zadowolona.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies