Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Kłaniam się pięknie.

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłaniam się pięknie.

babi 19:49, 04 maj 2014

Dołączył: 04 maj 2014
Posty: 1
Kłaniam się pięknie wszystkim zielono zakręconym.
Wlaśnie zakładam swój trzeci ogród.
Pierwszy był na piasku.Położony na skraju lasu i częściowo ocieniony rosnącymi tam sosnami.
Całe lato czułam się jak strażak latając godzinami z wężem do podlewania.
Lata ulepszałam glebę targajac wory gliny, przekompostowanej kory , kompostu.Cudnie tam rosły lilie.
Jak piaseczek przemienił się uprawną ziemię ,przeszliśmy z mężem na emeryturę .Kupiliśmy dom na Mazurach aby być bliżej córki, mieć świeże powietrze, spokój.
Dom miał ogród, który był nie uprawianyod 15lat.Łany podagrycznika, perzu ,pokrzyw.
Oszczędzę Wam opisu tej harówki aby to wszystko oczyszczyć. Miał cudowną glebę na której wszystko rosło jak szalone.
Przeniosłam wszystkie rośliny z poprzedniego ogrodu oddalonego o 140 km.
Nie nacieszyłam się nim długo .Po 2 latach mój mąz rozchorował się i zmarł.
Teraz mieszkam u córki. Zakładam ogród przy nowo pobudowanym domu.
Cudna działka , położona na skarpach ale ziemia to glina
Glina porośnięta perzem, skrzypem.
Znowu ryję , wydzieram po kawału chwaściskom i glinie miejsce na moje po raz drugi przenoszone rośliny tym razem tylko 60 km .
Dodawałam glinę do pasku w pierwszym ogrodzie, dodaję teraz piasek do gliny .
Pozdrawiam Babi
GorAna 20:38, 04 maj 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Witam....nie każdy ma taką historię ........z zakładania trzeciego ogrodu.....los niekiedy pisze inny scenariusz niż byśmy tego chcieli....życzę Tobie wiele spokoju i ukojenia w pracy przy zakładaniu ogrodu....masz już wprawę.... sprawisz Sobie i Córce piękne miejsce do życia
Życzę powodzenia....czy masz zamiar pokazać nam w swoim wątku efekty swojej pracy?
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
akwarela 00:57, 06 maj 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Witaj Babi! Doskonale wiem o czym piszesz, skrzyp, perz i podagrycznik to moi najwierniejsi przeciwnicy.
Podziwiam twoją siłę i chęci do zakładania kolejnego ogrodu. Tak sobie myślę, czy ja bym tak potrafiła zacząć wszystko od nowa? Nie wiem. Tym bardziej podziwiam i życzę powodzenia
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies