Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » I się zaczeło

Pokaż wątki Pokaż posty

I się zaczeło

agatkowy_skr... 11:37, 15 maj 2014

Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 6


wczorajsze prace
wsadziłam w tej jednej częsci rabatki;
3x derenie białe i żarnowiec
z przodu 5x thuja hoseri
rabatka ciągnie się wzdłuż całej ściany i ma dwa wcięcia w jednym wsadziłam żarnowca i w drugim tez ma byc drugi

pośrodku przy wykuszu wsadzone
3x żywotnik wschodni
i nie mam pojecia co wsadzic między nimi czy po dwa berberysy kolumnowe hm a przed jakieś żórawki
____________________
I się zaczeło
agatkowy_skr... 11:41, 15 maj 2014

Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 6
kamilo taras z naszego modrzewia, nam sie podoba no i cena nie jest kosmiczna w porównaniu z egzotykiem. U nas taras ma ponad 40 m2 .
____________________
I się zaczeło
Malgosik 14:19, 15 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
agatkowy_skrawek napisał(a)
kamilo taras z naszego modrzewia, nam sie podoba no i cena nie jest kosmiczna w porównaniu z egzotykiem. U nas taras ma ponad 40 m2 .


Witaj po sądziedzku.
My już mamy nagranego speca na taras z naszego modrzewia.
I ogrodu również początki.
Będę zaglądać.
____________________
Ogród na glinie
Katkak 14:36, 15 maj 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj, ale fajowy tarasik się robi - dzięki deskom na podłodze będzie taki przytulny i z klimatem A może na tej rabacie przy domu dodałabyś jakieś hortensje bukietowe? Np. Limelight, a pomiędzy nimi trawy miskant Morning Light? A żurawki u ich stópek Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
grazyna_olsz... 17:37, 15 maj 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 719




Grażynko - pomiędzy trawą a kamyczkami jest kostka granitowa


Dzięki za odpowiedz na tym zdjęciu faktycznie widać ułatwi to koszenie

Z prawej strony tez juz masz fajny zarys nasadzeń a jak czytałam juz dzieczyny spiesza z podpowiedziami fajnie ze można liczyć na pomoc
mati7632 18:13, 15 maj 2014

Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 72
Witamy na ogrodowisku
Cudowny taras i rabaty myślę że rzeczywiście hortensje, żurawki i ewentualnie jakieś trawy idelnie by sie wkomponowały dodając jeszcze większego uroku u Ciebie tak sucho ? czy zdjecia robione wczesniej ?
będę zaglądał ściskam
____________________
Mati http://www.ogrodowisko.pl/watek/4483-moj-cichy-zakatek
agatkowy_skr... 20:25, 15 maj 2014

Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 6
dzięki za odwiedziny,
tak hortensje bukietowe chodzą mi po głowie (nawet dwie kupiłam )trawy i żurawki do tego tylko zastanawiam gdzie wsadzić.
Sucho troszkę jest, akurat od tej strony chyba najbardziej. Bo raz że pod dachem i dwa że od południa. A jak pada to w tą stronę nie zacina deszcz.
____________________
I się zaczeło
kasia_w 14:27, 20 cze 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Cześć Agatko
Miło powitać kogoś z okolicyZazdroszczę wspaniałej dużej działki! ach ile pracy ile radości! Jeśli mogę doradzić- wg mnie azalie japońskie ( bo tu azalie chyba te różowe, prawda?) pięknie wyglądają w większej grupce, ja ma 8-9 posadzonych obok siebie, jak zaczną kwitnąć, to cały narożnik ogródka jest różowy, coś pięknego. Super że jesteś na początku- ja na przykład nie wpadłam na to żeby sobie rozrysować plan ogrodu, jak zaczynałam ... a to bardzo pomocne i można fajnie zaplanować ogród, zwłaszcza duży. No i metodą prób i błędów stale coś przesadzam, rozsadzam, ale pewnych rzeczy już nie zmienię, na przykład nie obsadzę działki od strony siatki cisami, a szkoda bo pięknie by wyglądały na trzecim planie. Pokaz co nowego zdziałaś w ogrodzie i zapraszam do siebie
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies