Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pyrlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pyrlandia

zebrafinch 21:54, 10 cze 2014

Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 6



____________________
zebrafinch 23:24, 10 cze 2014

Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 6
Witam
założyłem wątek o swoim ogrodzie, w którym to będę się zwracał z prośbą o pomoc przy jego ulepszaniu. Na zdjęciach widoczna jest roślinność pod płotem.
Pomiędzy ogrodzeniem z siatki a rosnącymi tam brzozami planuję posadzić żywopłot liściasty wysokości około 1,8 m, za płotem rozciąga się widok na pola. Proszę o radę jakich użyć roślin. Zdjęcie nr 1 przedstawia narożnik działki , po lewej stronie istnieje już żywopłot z ligustru.

z góry dziękuję za inspiracje

Artur
____________________
zebrafinch 20:24, 26 sie 2014

Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 6
]
Ponawiam moje pytanie
żywopłot wstepny wybor lisciasty
buk czy grab ?
zielony czy bordowy ?

____________________
zebrafinch 20:32, 26 sie 2014

Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 6


____________________
badara 17:01, 27 sie 2014


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Z mojego punktu widzenia (ktory jak wiadomo zależy od punktu siedzenia) nic bym nie sadziła koło tych brzóz, te piękne brzozy to są znani wodopijcy, każda roślina ma pod nimi trudny zywot, a widok na pola to według mnie bardzo fajna sprawa, trochę takie przedłużenie i oddech dla ogrodu.
Na zdjęciach widzę troche taki dzikawy ogród, ja takie bardzo lubię, żywopłot go sformalizuje.
Trawy, astry, rudbekie, to lubię ,no i te hosty, super.
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
zebrafinch 23:26, 04 wrz 2014

Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 6
ostatnie moje zakupy
trawy zakupiłem bezpośrednio w szkółce,
[img l
____________________
AsiaK_Z 08:32, 07 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Cześć Arturze. Zrób sobie podpis z linkiem do Twojego ogrodu. Łatwiej Cię znajdziemy
Co do obsadzeń koło brzózek, zgadzam się z Łucją, wezmą całą wodę innym roślinom.
Zakupy niczego sobie
Pozdrowienia z serca Pyrlandii
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies