Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Amator - marzyciel i jego kilka metrów kwadratowych...

Pokaż wątki Pokaż posty

Amator - marzyciel i jego kilka metrów kwadratowych...

Agutil 19:05, 20 cze 2014

Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 16
Witam,
Tylu tutaj ogrodników doradców, że i może mi skapnie się jakaś porada. Ogólnie ogród jest duży, częściowo obsadzony, lekko zaniedbany, totalnie chaotyczny. I z tym ostatnim jest największy problem. Chaos. Tu tujki, tam sosny, kilka krzewów i drzewek ozdobnych sadzonych tak sobie. Czas to wszystko uporządkować. Ale...jak? Mam taki skromny plan - zacznę od jednej ze stron ogrodu, żeby nie wszystko na raz i znowu bez przemyślenia.
Proszę więc Was o pomoc. Wszelkie pomysły i sugestie mile widziane.
Wrzucę kilka zdjęć dla wyjaśnienia sytuacji.

____________________
Amator-marzyciel i jego kilka metrów kwadratowych...
Agutil 19:09, 20 cze 2014

Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 16
Sytuacja jak wyżej... Chciałabym uzupełnić tło za widocznymi sosnami czarnymi. Marzy mi się kolorowa ściana różnych żywotników, krzewów i drzew ozdobnych. Czekam na Wasze propozycje
____________________
Amator-marzyciel i jego kilka metrów kwadratowych...
Kasya 19:12, 20 cze 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41954
Witam,
widze fale jak w Ogrodku Anity moze ta znajdziesz inspiracje ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
hanka_andrus 19:15, 20 cze 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Czy widziałaś jak duże rosną sosny w lesie? Za 5 lat będą wyższe od płotu i tak samo szersze. Będą się stykać ze sobą. Wsadzanie czegokolwiek napłot poza nimi- wg mnie- mija się z celem. Albo sosny, albo kolorowy żywopłot bez nich.
Ale może specjalisci mają inne zdanie?
Witam na forum,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 19:17, 20 cze 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zajrzyj do "Ogród Bogusława"
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Agutil 19:38, 20 cze 2014

Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 16
Witam aktywnych
W lesie byłam nie raz.. ale sosny to konik mojej drugiej połówki. Tak więc są już z nami i tam pozostaną. Planuje z nich zrobić "parasolki" i dzięki temu wydobędę trochę przestrzeni. Da się..?
____________________
Amator-marzyciel i jego kilka metrów kwadratowych...
Katkak 19:42, 20 cze 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Agutil napisał(a)
Witam aktywnych
W lesie byłam nie raz.. ale sosny to konik mojej drugiej połówki. Tak więc są już z nami i tam pozostaną. Planuje z nich zrobić "parasolki" i dzięki temu wydobędę trochę przestrzeni. Da się..?

Da się Ja tak mam - wprawdzie mam dwie sosny blisko siebie a nie tyle co Ty, ale wyszarpałam pod spodem sporo miejsca. Witam i pozdrawiam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Agutil 21:48, 20 cze 2014

Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 16
Dziękuje za odpowiedź.
Powiem szczerze, ze chciałabym aby dominowały tam 3 lub cztery kolory.
Zielone sosny, coś czerwonego oraz żółtego. Pozycja druga i trzecia niższe od sosen.
Wiem ze rynek przesycony jest roślinami, a ja nie wiem co wybrać.
Mam już derenie i berberysy w innym miejscu, forsycję tez, niedaleko roście śliwa wiśniowa - piękne drzewko.

Jakieś propozycje?
____________________
Amator-marzyciel i jego kilka metrów kwadratowych...
Agutil 16:19, 22 cze 2014

Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 16
Oto kilka fotek mojego zakątka:
na pierwszym planie sosna koreańska

w oczekiwaniu na kwiaty juki karolińskiej

w tle mój ulubiony klon

____________________
Amator-marzyciel i jego kilka metrów kwadratowych...
Agutil 13:24, 26 cze 2014

Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 16
Pomoc pilnie potrzebna!!!
Planuję zagospodarować dwie rabatki koło tarasu. Plan -jedna (słoneczna) utrzymana w tonacji biel - bordo, druga (półcień) w kolorach biel i niebieski.
Taras na planie prostokąta, długość 4,5 metra, wysokość 0,5 metra.
Zależy mi na osłonięciu od słońca ze strony biel-bordo, więc jako tło potrzebne byłoby coś wyższego, gęstego, zimozielonego.
Pierwotnie zaplanowałam żywotniki na tło, a przed: świerk konica (stożek), tawuła (kula), berberys bordo (kulka) i cyprysik groszkowy. Przed konnicą irgę poziomą i obrys z Żurawek. Za narożnikiem tarasu, przy zejściu różanecznik chyba Francesca o ciemnoczerwonych kwiatach.
Od strony półcienistej, to samo tło, hortensja, konica, tawuła (kula), szafirki, może tojad, barwinek(?)no i oczywiście bliźniaczo różanecznik biały.
Przepraszam za laickie nazwy, ale nie mam do tego głowy :/

Proszę pomóżcie amatorowi!!!
____________________
Amator-marzyciel i jego kilka metrów kwadratowych...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies