Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z miłości do bukszpanów...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z miłości do bukszpanów...

AgaeM 13:33, 01 paź 2014


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
Fantastyczny kolor wrzosów. Lubię takie.
____________________
szałwie czy lawendy
kamasja 13:33, 01 paź 2014


Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 720
AgaeM napisał(a)
Ja też nie miałam prostej. Prostą zrobiłam ścinając górkę i ponad półmetrowym murkiem oporowym. Dalej mnie denerwuje ta strona, liczę że kryjące ogrodzenie i rośliny rozwiąże mój "problem" różnicy wysokości.

Aga ja mam kilka spadków, nawet trawnik nie jest równy i mam problem bo żółknie mi pasami, chyba tam gdzie spływa woda. Niestety nie dało się wyrównać ponieważ tak jest ukształtowany teren, stąd u mnie te wcięcia.
Ty masz przynajmniej większe pole do popisu, dużą ładną działkę i piękny widok a nie okna sąsiada.
____________________
Z miłości do bukszpanów
kamasja 13:35, 01 paź 2014


Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 720
Ale numer ja pisałam do ciebie a Ty do mnie, zdarza mi się często przyciągać ludzi myślami, ale dobrze mi znanych. Pozdrawiam słonecznojesiennie
____________________
Z miłości do bukszpanów
kamasja 13:38, 01 paź 2014


Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 720
Wrzosy rzeczywiście ładne, mam "fan" jak mówią młodsi na takie dodatki, ale nie mogę nic sensownego znaleźć, bo u mnie podobnie jak u Ciebie szarości i fajny byłby kontrast.
____________________
Z miłości do bukszpanów
AgaeM 13:43, 01 paź 2014


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
Z dwóch stron (boki domu) też mam okna sąsiadów, i to dosłownie 15 metrów obok. Ale tak uwstawiałam dom, aby to nie doskwierało. Nie zmienia faktu, że na wiosnę planuję z tych 2 stron kryjące ogrodzenie, bo chcę zaciszną działkę, na której poczuję się swobodnie. Tylko to większy wydatek, więc ciągle przekładany. A rośliny nie załatwiają sprawy tak jak oczekiwałam (sadziłam tam wielkie ponad 2 metrowe thuje...)
____________________
szałwie czy lawendy
kamasja 13:52, 01 paź 2014


Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 720
15 metrów to nie pięć (przepisowe) tak jak u mnie. Dobrze, że sąsiad niekłopotliwy jeszcze chyba nie odsłonił rolet odkąd się wprowadził. Mój 'monż' się śmieje, że coś tam w środku "zielonego" uprawia.
____________________
Z miłości do bukszpanów
ana_art 09:12, 02 paź 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
no i co Ty u mnie buczysz, aaaaa????? przejrzałam wszystko i co? Jest ładniutko... a będzie jeszcze ładniej. Też borykam się z nierównościami działki, kiedys się wkurzałam teraz polubiłam możliwości
Na Twoim miejscu zasłoniłabym siatkę od sąsiadów, mielibyście odrobinę intymności.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
kamasja 09:15, 02 paź 2014


Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 720
Tak tylko czym, głowię się już od jakiegoś czasu i nie mogę nic wymyślić. Może podpowiesz mi jak i gdzie posadzić czosnki i tulipany, bo jesteś moim guru w tym względzie. Dzięki, że zajrzałaś.
____________________
Z miłości do bukszpanów
ana_art 09:30, 02 paź 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Na rośliny to chyba nie masz miejsca, ja bym chyba dała jakieś drewniane przesłony i na to bluszcz, albo widziałam na zieleń to życie takie taśmy które przeplata się w siatce, pasowały by do domu. W Maji w ogrodzie to pokazywali też ze 3 odcinki temu
tulipany wsadź tak by później liście nie straszyły zanadto, za obwódkę bukszpanową, w trawkach, w hostach. A czosnki też w czymś wyższym, ona mają niezbyt atrakcyjne liście zasychające
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
kamasja 09:38, 02 paź 2014


Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 720
Dziękuję wiem o liściach, bo rzeczywiście straszyły mnie w tamtym roku i wkurzały. Wycięłam wcześniej niż powinnam i nie wiem czy odrosną. Czosnki mam pierwszy raz i muszę je gdzieś ładnie wkomponować. Myślałm o kwadratach z umbrami i dereniem, a liście będę obcinać.
____________________
Z miłości do bukszpanów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies