Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zanim powstanie ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Zanim powstanie ogródek

Lulu 16:06, 06 lip 2014

Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 1
Witam wszystkich. Odważyłam się napisać pierwszy raz, ponieważ planuję założyć przydomowy ogródek i szukam fachowego wsparcia.
Na razie wszystko w planie, bo budowa domu na ukończeniu i naokoło w tej chwili tylko ziemia, jeszcze nie uporządkowana.
Działka to raptem 5,7a łącznie z domem, podjazdem i tarasem z kostki z lekką skarpą od strony południowo-wschodniej, zatem terenu na szaleństwo ogrodowe nie wiele.
Na początek pytania dwa:
1/ w związku z tym, że zamieszkanie w domu planujemy na przyszły rok, czy dobrym pomysłem jest rozłozenie siatki przeciw gryzoniom jeszcze w tym sezonie? Teren ma być wyrównany po dokończeniu układania kostki. Ma być też nawieziona ziemia dla zniwelowania dużych różnic w poziomie.

2/ czym się kierować przy planowaniu nasadzeń na małym terenie, przy założeniu, że musi być trawnik użytkowy dla dzieci, ale też chciałabym tam jeśli się da zasadzić drzewa, bo bardzo mi się podobają, ale mam wątpliwości czy się zmieszczą.


Pozdrawiam
Monika
____________________
ewalm 14:20, 17 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Jeżeli mas niewielki teren to najlepiej wybrać niezbyt dużo gatunków, a w ogóle zacząć od określania jakiego rodzaju ogród Ci się podoba. Bardzo uporządkowany? mniej? geometryczny? z dużą ilością bylin? same iglaste?
Ze względu na dzieci lepiej unikać roślin o trujących owocach i tych bardzo podatnych na zniszczenie. Trudno coś doradzić bez planu i zdjęć.
Siatkę przeciw kretom (to o to chodzi?) układa się przed założeniem trawnika i od tego zakładania najlepiej uzależnić termin jej położenia.
____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies