Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Amatorka z mazakiem w ręku

Pokaż wątki Pokaż posty

Amatorka z mazakiem w ręku

pasjonatkaam... 22:03, 23 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Czy mogę poprosic mądrzejszych i bardziej doświadczonych o opinię na temat mojego projektu będę wdzięcznaDziałkę mam od 3 miesięcy,żadnego doświadczenia ,nie chcę popełnić błedów.Obecnie są prawie wszystkie nasadzenia,dorysowałam tarasik,furtkę,kostkę,bujawkę i sciankę z pociętych,poukładanych konarów,jedna ma za zadanie ukryć warzywnik i być "domkiem" ,a w zasadzie rezydencją dla owadów,druga "kończy" tarasik boczny gdzie bąda rośliny w donicach,Sciana nad bocznym tarasikiem obrasta winobluszczem trójklapowym.Dodam,że celowo od furtki do domku nie ma kostki ponieważ z działki korzystamy tylko my i wchodzimy od wjazdu,goście sa bardzo sporadcznie ,a nie chcę zakostkować tej części od furtki bo tam będzie rosła trawka żeby dzieciaki sobie pobiegały,pograły w piłkę.
Proszę o ewentualne sugestie?
Serdecznie pozdrawiam




____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
ANNA1976 07:10, 24 lip 2014


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Witaj
Ja niestety nie pomogę bo sama jestem dopiero początkująca ale może dodasz jakieś zdjęcia, będzie łatwiej ocenić sytuacje
Pozdrawiam Ania
____________________
Ogród pod sosnami
agnieszka_ba... 10:28, 25 lip 2014


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Wygląda na to, że będziesz miała całkiem przyjemny chłodek od tych iglaków .

Czy nie chcesz może wprowadzić nieco koloru ? Bo na razie oprócz tych żurawek przy świerkach to chyba nic nie ma kolorowego.

Czy raczej stawiasz na kolorystykę biel + zieleń ?

Czy wiesz jaki masz odczyn gleby ? I jak wygląda Twoja gleba ? Piaszczysta, gliniasta a może żyzna ?

Czy lubisz styl bardziej formalny ? Czy wolisz "dzikość natury" ?

Tak jak sobie myślę o Twoim ogrodzie to jakoś widzę ten ogród podobnie jak ogród Danusi (nie wiem czy widziałaś jej wizytówkę http://www.ogrodowisko.pl/watek/1349-wizytowka-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy. Jest wspaniale dopracowany z mnóstwem fajnych zakątków dla każdego.
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
EwaG 12:01, 25 lip 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Witam.
Czy Twoja działka to ogródek ROD? Jaką ma powierzchnię?
Bujawka (taka hustawka -ławka?) przy warzywniku nie wyadje się trafionym pomysłem ja bym przeniosła w inny róg. Warzywnik troche powiekszyła, a krzewy owocowe posadziła przy warzywniku jako rodzaj żywopłotu oddzielającego warzywnik od reszty ogrodu. Do warzywnika mogłaby prowadzić bramka z puszczonym na nią pnączem (jeżeli winnobluszcz pięcolistkowy - to daję pod rozwagę, że jest bardzo ekspansywny)
Przy tujach wprowadziłabym trochę kolorowych kwiatów.
Taras kamienny fajna rzecz. Pod świerkami może byc narażony na spadające igły i żywicę - to trzeba brać pod uwagę.
Szopka na narzędzia ma wejście od strony wjazdu? Rozważyłabym jednak wejście od strony ogrodu - łatwiejsz dostęp do narzędzi (tym samym połączyłabym taras z wejściem do domku narzędziowego.
Oto szkic:
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
pasjonatkaam... 21:16, 25 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184


Ewa G działka ROD 400m,masz rację z tym obsadzeniem miejsca przy tujach,będę czegos szukała ale jeszcze się gubię..Szopka na narzedzia będzie miała wejście od strony ogrodu,chodziło mi własnie o dobry dostęp.Bujawką-ławką chciałam zasłonić warzywnik ale własnie moze krzewy owocowe nie będą tak zacieniały.Dziekuję.

Agnieszka Ba te świerki dają przyjemny cień i wewnątrz miedzy nimi odpoczywamy przy kawce bo tam jest taka "dziupla"od strony przyszłego tarasu.
Dokładnie jak piszesz koloru jest mało i póki co tylko pod świerkami kolorowe żurawki,tylko,że ja ...mam właśnie jakiś opór przed wieloma kolorami.Stawiam raczej na styl naturalny,leśny klimat ,działka obok ściany lasu więc chce nawiązać..a z drugij strony lubię kulkowe bukszpany,mam Daniki które chcę ciąć.Stawiam na byliny,pewnie jakieś trawy się pojawią,może hortensja pnaca też żeby ożywić ścianę od wejścia..?Może jeszcze Rodgersje przy narzędziowniku bo tam cień..
Glebę dzis sprawdzałam,od strony warzywnika kwasna,a na przodzie obojętna no i jest piaskowa.
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies