Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony AZYL

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony AZYL

dominka 11:28, 20 mar 2023


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Wiosna Krokusy szaleją, tulipany, żonkile rosną.
Rozplenice Halmeln ścięte. ŚŚ mają piękne pąki, graby ogolone, klony pokazują pąki ☼☼☼

















____________________
Aga- Zielony AZYL
Martka 20:48, 20 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
O, teraz rocznik się zgadza
Piękne obrazki! Wiosna to zawsze nowe rozdanie, nowa energia, ech, cudny czas.
A krokusy naprawdę szaleją
anpi 01:01, 23 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Ale pięknie rozrosły Ci się krokusiki, choć w tych kamyczkach muszą się rozpychać
Jakie ty masz graby? Czym się kierujesz przy cięciu? Jesienią kupiłam garab Frans Fontaine. Zastanawiam się, czy mam go jakoś przyciąć, by się zagęszczał, czy w pierwszym roku po posadzeniu - nie?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
dominka 08:45, 23 mar 2023


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Martka napisał(a)
O, teraz rocznik się zgadza
Piękne obrazki! Wiosna to zawsze nowe rozdanie, nowa energia, ech, cudny czas.
A krokusy naprawdę szaleją



Martka szaleństwo u Ciebie widzę. U mnie jeszcze ścinanie miskantów, przekop skrzynek na warzywa, czyszczenie kamyków z suchych liści. Wiosna, dużo pracy ale i nowa energia i chęci
____________________
Aga- Zielony AZYL
dominka 08:51, 23 mar 2023


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
anpi napisał(a)
Ale pięknie rozrosły Ci się krokusiki, choć w tych kamyczkach muszą się rozpychać
Jakie ty masz graby? Czym się kierujesz przy cięciu? Jesienią kupiłam garab Frans Fontaine. Zastanawiam się, czy mam go jakoś przyciąć, by się zagęszczał, czy w pierwszym roku po posadzeniu - nie?




Aniu krokusy w kamykach mam sadzone w prostokątnych koszyczkach, chciałam mieć równy efekt. Z czasem one się namnożyły i musze je rozsadzić.

Garby mam kolumnowe Fastigiata, powinnam je wcześniej ściąć, zaraz po posadzeniu, ale chciałam zielono mieć. Teraz z mężem obcięliśmy boczne gałęzie i drzewa będą się ładnie zagęszczać. Zostawiliśmy jeden główny prosty przewodnik.
W ubiegłym roku posadziłam jeszcze 3 i już przycinam, zagęszczam.
A Twoje FF też mają podobną budowę kolumnową, również mmożesz zagęszczać
____________________
Aga- Zielony AZYL
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies