Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony AZYL

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony AZYL

dominka 21:20, 13 kwi 2021


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Martka napisał(a)
Dominka, ja mam bardzo podobny pomysł na grabową  Tylko chcę samą hakone i w tym 2-3 kostki z cisa, w czwartek jadę po stertę hicksii. Jestem ciekawa Twoich efektów. Szukam grabów frans fontaine, masz może namiar?


W przechowalniku mam piwonie, przewrotnik, turzyce brązowe, szałwie caradonna itp
Z jednej strony chciałabym spokojną zieloną z małą ilością rodzajów rabatę a z drugiej chcę pełną kwiatów. Jak to pogodzić

Wysłałam Ci namiar na Grab Lucas z opisu jest podobny do FF
____________________
Aga- Zielony AZYL
edi75 09:07, 14 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2050
Ojej jaku Ciebie pięknie. Przyszłam się przywitać ..Będę się inspirować
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Martka 20:42, 14 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
dominka napisał(a)


Z jednej strony chciałabym spokojną zieloną z małą ilością rodzajów rabatę a z drugiej chcę pełną kwiatów. Jak to pogodzić



Agą, to tak jak napisałaś właśnie zrób, z jednej strony daj rabatę zieloną, a z drugiej kolorową  Danusia ma rabaty tematyczne, to jest według mnie bardzo fajna koncepcja.

Dziękuję za namiar, mocno rozważam. Widziałam dziś w szkółce niedaleko ładne prawie 3m graby Fastigiata, czy masz jakieś na ich temat przemyślenia? Czy też dadzą się tak ciąć?

Super, że masz taki przechowalnik
Agi2006 22:04, 14 kwi 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
dominka napisał(a)



Rabata będzie miała 5x10m
Z tylu planuję graby fastagiata, mam wzdłuż płotu 3 i chcę je powtórzyć. Zależy mi na zielonej ścianie, by tło było równocześnie osłoną od strony wyjścia z sauny.
Środek byliny, hakone, coś zimozielonego może cisy.
A w praktyce zobaczymy co wyjdzie. Może jakieś podpowiedzi





Aga a te drzewka po środku zostają? Co to za jedne? Pytam bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam. ...Te graby na końcu rabaty to widzę oczami wyobraźni tylko jakoś nie gra mi to z tymi drzewkami
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
dominka 21:40, 15 kwi 2021


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
edi75 napisał(a)
Ojej jaku Ciebie pięknie. Przyszłam się przywitać ..Będę się inspirować



Zapraszam serdecznie
____________________
Aga- Zielony AZYL
dominka 21:45, 15 kwi 2021


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Martka napisał(a)


Agą, to tak jak napisałaś właśnie zrób, z jednej strony daj rabatę zieloną, a z drugiej kolorową  Danusia ma rabaty tematyczne, to jest według mnie bardzo fajna koncepcja.

Dziękuję za namiar, mocno rozważam. Widziałam dziś w szkółce niedaleko ładne prawie 3m graby Fastigiata, czy masz jakieś na ich temat przemyślenia? Czy też dadzą się tak ciąć?

Super, że masz taki przechowalnik


Martka fastigiaty wyśmienicie nadają się do cięcia. Mam 3 młode rży płocie. Uwielbiam ich liście. Szczególnie za niedługo jak będą się rozwijać
Przechowalnik dobra sprawa czasami naściąga się roślin na przyszłe rabaty i wtedy wsadzam do takiego miejsca
____________________
Aga- Zielony AZYL
dominka 21:54, 15 kwi 2021


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Agi2006 napisał(a)


Aga a te drzewka po środku zostają? Co to za jedne? Pytam bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam. ...Te graby na końcu rabaty to widzę oczami wyobraźni tylko jakoś nie gra mi to z tymi drzewkami


Agu, koncepcja jest taka, by patrząc z tarasu było widać rabatę, prześwit przez klony globosum a z tylu szpaler zielonych grabów. Rabata wydaje mi się spora 10x5m. Chciałabym mieć tu kwitnące byliny, hakone i kostki z cisa.
Po prawej mamy wędzarnię, gril i stół do biesiadowania. I chcę miły widok na rabatę
____________________
Aga- Zielony AZYL
Agi2006 19:52, 16 kwi 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Teraz już pojmuje. Wyobrazilam sobie nawet ta rabatę z ta brama klonowa. Myślę że jak doprowadzisz ten pomysł do końca to będzie szał. Hakone jeszcze nie mam u siebie ale coraz częściej chodzą mi po głowie.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
LIDKA 14:52, 23 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7048
Piękny ogród wyczarowałas, watek nie długi ale ogród zdecydowanie jeden z moich naj naj naj ulubieńszych. bede śledziła zmiany.
pozdrawiam serdecznie
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 14:12, 26 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Czekam na tę rabatę z kostkami z cisa i jestem bardzo ciekawa efektu. Z ilu cisów planujesz poszczególne kostki? W jakim układzie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies