Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki :)

Luckaa 21:13, 18 wrz 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Hej, czy ta duża sosna kula to taka zwykła sosna, przycinasz ją w kule czy sama sie tak kształtuje, fajna jest.
____________________
Lucyna
Agipar 21:44, 18 wrz 2014

Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 18
Ale piekny ogród!! Moje kolory - róż i fiolet uwielbiam w ogrodzie
____________________
Agi - Trudne pięknego początki :)
Agipar 21:50, 18 wrz 2014

Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 18
Sosna to zwykla samosiejka, ktora tak podcinam. Nie spodziewałam sie, ze tak fajnie wyjdzie
____________________
Agi - Trudne pięknego początki :)
Luckaa 16:41, 19 wrz 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
A ile ona może miec już lat, swietnie wygląda, miałam posadzić 3 swierki srebrne w rządku, ale mam w donicach swoje sosenki samosiejki, więc chyba zrobie takie 3 kulki.
____________________
Lucyna
Agipar 12:01, 22 wrz 2014

Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 18
jak kupiliśmy działkę w 2009 była niewielkim drzewkiem, rośnie naprawdę szybko
____________________
Agi - Trudne pięknego początki :)
asica 15:34, 22 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Agipar koniecznie zrób sobie link w podpisie.
Wracając do świerków: serbskie są modne na ogrodowisku.
Ola http://www.ogrodowisko.pl/watek/3458-moja-codziennosc-ogrod-oli pokazywała gdzieś żywopłot ze świerków pospolitych - piękny. Więc z pewnością są takie które można sadzić w mniejszym ogrodzie, ograniczać przez cięcie i już przy kupnie zapoznać się z docelową wielkością.
Kiedy ogród zakładali rodzice niewiele informacji można było znaleźć, kupowało się co wpadło w ręce i nikt się nie zastanawiał jak wielkie drzewa porosną. Dziś internet jest kopalnią wiedzy, ja zanim kupię coś w szkółce, z reguły zaglądam jeszcze w inetrnet w telefonie i poczytam szybko o interesującej mnie roślinie.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Agipar 08:56, 23 wrz 2014

Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 18
Asia, dzięki, zrobiłam link w podpisie, ale chyba nie do końca dobrze to zrobiłam... Ogród Oli tez zachwyca, znalazłam zdjęcia tylko jak świerki były małe, wyglądają super.
Asia, inni miłośnicy ogrodów, może Wy wiecie, znając realizacje pani Danusi, cóż może kryć się pod "8" na szkicu na 1 stronie?
Patrząc na Wasze realizacje, nie mogę się doczekać zakupów w szkółce ogrodniczej i sadzenia tych wszystkich roślin!! Czy mogę teraz przesadzic kwitnącą hortensję?
____________________
Agi - Trudne pięknego początki :)
asica 13:32, 23 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Niestety pod 8-semką chyba Danusia zapomniała napisać .
Tu się ćwiczy linkowanie.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1600-cwiczenia-w-linkowaniu
Zaraz pewnie ktoś podpowie jak podlinkować tytuł.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Agipar 09:36, 18 maj 2015

Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 18
Witam po prawie rocznej przerwie!

Danusiu, dostałam od Ciebie dużo rad co do obsadzenia mojej głównej rabaty z tyłu ogrodu, ale przyszła wiosna i zachciało mi się zmienić jej kształt... Po zmianie i obsadzeniu jej roslinami pochwalę się zdjęciami na forumJesienią przesadziłam buka do narożnika, ale chyba nie zniósł tego najlepiej, wypuścił zaledwie kilka listków na dole, a góra jest zupełnie sucha. Nie wiem czy nie powinnam go ściąć o połowę (ok. 1,5 m od gory jest suche po ułamaniu). Jak jest suche, to już nie ma szans na regenerację, prawda? Czy poczekać do nastepnego roku?

Danusiu, mam również pytanie odnośnie rododendronów, jakie masz u siebie na rabacie - oprócz Cunnigham's White jest coś jeszcze? Te mniejsze rododendrony to coś innego, czy po prostu mniejsze okazy Cunnigham's White? Planuje zagospodarować wielka rabate przed domem, taka półokrągłą ok. 4 x 5m. Pod płotem mam po kolei świerk serbski, dwa szmaragdy kule szczepione na pniu (wyższy i niższy) oraz kulę z bukszpanu, którą zamienię na stożek I tak doszliśmy po kolei od bramy do furtki. Resztę rabaty chcę obsadzić rodondrenami. I teraz zastanawiam się, czy powinien być jeden kolor - myślę, że tak, ze względu na bogactwo form lepiej, żeby kolor był jednolity, ale Danusiu podpowiadasz, żeby z przodu były mniejsze okazy, a z tyłu większe, co więc połączyć z Cunnigham's White? Myślałam też o kosodrzewinie, tak jak w Ogrodzie z zapożyczonym krajobrazem, ale sama nie wiem, co zrobić. Ta kosodrzewina to pewnie jakś karłowa odmiana, tak? Aha, rabatka jest od wschodu.
Kupiłam jeszcze 1 duży Roseum Elegans i 3 Calsap'y, ale jak przymierzyłam z Cunnigham's White, to zdecydowanie za dużo sie działo. Tak więc Roseum Elegans i Calsap'y posadzę razem gdzie indziej, tylko nie mam już zacienionej rabaty... Dadzą radę na słońcu??
Z góry dziekuję za pomoc!!!
____________________
Agi - Trudne pięknego początki :)
Agipar 09:44, 18 maj 2015

Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 18
Sprawdzam podpis...
____________________
Agi - Trudne pięknego początki :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies