Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki :)

Agipar 14:14, 17 wrz 2014

Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 18
Pani Danusiu,

może Pani mi pomoże z wielką rabatką, jaką założyłam na tyłach mojego ogrodu podczas zakładania trawnika. Wyznaczoną rabatkę później zmniejszyłam, bo bałam się, że życia mi nie starczy, żeby ją wypełnić Mimo, że jest mniejsza, nadal nie mam na nią pomysłu.

Mieszkamy już w nowym domu 3 rok i jak pomyślę, jakby mogło być pięknie, gdybym od razu zajęła się ogrodem, to ... ach szkoda słów Na zdjęciach widać, że na rabacie panuje bałagan, więc może streszczę po krótce, co się tam znajduje i co niedługo zniknie.

Od lewej posadziłam dwie róże chyba okrywowe, które chcę przesadzić koło tarasu, dalej piaskownica, oczywiście tylko chwilowo, dalej zaczerpnięty z Pani ogrodu pomysł na połączenie pięknych Limelight'ów z miskantem - miał być Gracillimus, ale w domu okazało się, że w szkółce był niezły bałagan i zakupiłam Morning Light

Następnie jabłonka ligol, którą tez chcę przesadzić (to pierwsze drzewko, które dostaliśmy w prezencie i posadziliśmy w najbardziej honorowym miejscu, trochę bez sensu), wszystkie tuje szmaragdy będą przesadzone do przodu, cisy wydamy ze względu na małe dzieci. Kolejny prezent to drzewo, chyba buk, może pendula - nie wiem, nie było przy nim etykietki, w każdym razie formę ma płaczącą i nie jestem jego wielką fanką - chcę go przesadzić do narożnika rabaty. Tawuły też przesadzę gdzie indziej. I tak dotarliśmy do sosny samosiejki, którą uformowałam w kształt kuli i jestem z niej bardzo dumna

Pod sosną rośnie trzmielina, marcinki i płomyki. Za sosną rosną dwie podarowane hortensje, bardzo podobne do Anabelle, ale jednak to chyba cos innego, oraz hortensja ogrodowa w kiepskim stanie. Dalej ogródek owocowo-ziołowy wytyczony w kształcie okręgu kostką granitową. Będę wdzieczna za jakiekolwiek podpowiedzi, gdyż sprawa trochę mnie przerosła, a Pan Mąż się wkurza, że ciągle coś przesadzam... Z góry dziękuję!!

____________________
Agi - Trudne pięknego początki :)
Gardenarium 14:27, 17 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiem po tych wszystkich emocjach związanych z telewizją w dniu dzisiejszym
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agipar 14:43, 17 wrz 2014

Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 18
Ha, ale szybko!!! Dobrze, dziękuję, pozdrawiam ))
____________________
Agi - Trudne pięknego początki :)
Juzia 15:17, 17 wrz 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38555
Fajnie już masz!
Jeszcze tylko poobsadzać i gotowe!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 15:19, 17 wrz 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38555
Po pierwsze to Danusia napisze żebyś wywaliła szmatę
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardenarium 20:12, 17 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na razie nie wnikałam w szmatę ale skupiłam się na podpowiedzi



W rogu posadź tego buka, ale jeśli to malutki patyczek, to go nie będzie wcale widać nr 3

1 -hortensje bukietowe
2 - miskanty Gracillimus
4 - miskanty 'Variegatus'
5 - żurawki różowe
6 0 berberys Bagatelle cięty w kulki
7 - berberys 'Tiny Gold' a z lewej turzyce Ice Dance
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agipar 14:48, 18 wrz 2014

Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 18
Pani Danusiu, napisałam do Pani z podziękowaniami za szybką i profesjonalną podpowiedź, a tu proszę - okazało się, że moja wiadomość poszła w świat, ale nie trafiła na forum
No więc próbuję jeszcze raz
Dziękuję, dziękuję, dziękuję!! Buk jest już całkiem spory, ma ok. 4-5m (jest widoczny nad turzycami, między 2 a 4), czy w tym narożniku ładnie by się komponował z jakimś świerkiem lub jodłą? Chciałabym, żeby było ładnie cały rok, wiem, że trawy są zimozielone, ale nie ma to jak oprószone śniegiem choinki... Mam jeszcze pytanie odnośnie hortensji bukietowej, czy to powinien być jeden rodzaj, czy mieszać? Te berberysy Bagatelle są super, na pewno je posadzę! A co to jest 8? No i co posadzić z lewej strony rabatki, może kule bukszpanowe? I z prawej strony koło ogródka też? Będzie taki porządek
Słyszałam opinie, że mój ogród jest za mały na świerki czy jodły (działka ma prawie 1000m2), czy to prawda? Może faktycznie za 10-20 lat będą za wielkie w porównaniu z resztą? Jestem ciekawa Pani/Waszych opinii! Pozdrawiam wszystkich miłośników ogrodów
____________________
Agi - Trudne pięknego początki :)
Juzia 14:57, 18 wrz 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38555
A ten "buk" to przypadkiem nie brzoza???

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Agipar 16:59, 18 wrz 2014

Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 18
Moze to i brzoza, teraz już nie wiem...
____________________
Agi - Trudne pięknego początki :)
asica 17:20, 18 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Pewnie są odmiany świerków i jodeł, które nie rosną ogromne. Świerki zresztą można przycinać.
Ale mogę Ci pokazać jak wyglądają moje świerki i jodły pozostawione same sobie po 25 latach. Dodam, że moja działka ma niecałe 1000m2.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/773-pokaze-nasz-ogrod?page=83
Właśnie dostałam pozwolenie na wycięcie w drzew:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/773-pokaze-nasz-ogrod?page=145
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies