Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rozterki "młodej" ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozterki "młodej" ogrodniczki ;-)

gosiah70 01:26, 12 paź 2014


Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 11
Witam wszystkich forumowiczów raz jeszcze. Sledzę różne wątki na forum już prawie od trzech lat. W końcu odważyłam się poprosić Was o pomoc. Mamy z mężem działeczkę rekreacyjną z domkiem drewnianym w okolicy pól i lasów. Z biegiem czasu ten domek staje sie naszym domem, gdyż spędzamy w nim ok 8 miesięcy w roku Zachłyśnięci naszym szczęściem sadziliśmy szybko i dużo roślin aby stworzyć trochę intymności gdyż zasiedlaliśmy teren jako pierwsi Od początku mieliśmy spore kłopoty z wyborem roślin oraz zaplanowaniem przestrzeni w ogóle.



To nasze pierwsze w życiu doświadczenie z posiadaniem ogrodu więc korzystaliśmy z wielu źródeł wiedzy na ten temat. Szczególnie upodobałam sobie forum Ogrodowiska, czerpiąc od Was wiele inspiracji, korzystając z porad i doświadczeń. Efekty naszej pracy cieszą nas bardzo, ale jest ciągle niedosyt. Rośliny podrosły, jednak naszym zdaniem stwarzają wrażenie chaosu.

Prośba do Was jest następująca: pomóżcie proszę okiełznać rabatę przy wejsciu oraz dwie pozostałe w głębi działki.

Postaram się wkleić zdjęcia z tego roku i będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Może na bazie roślin, które już są da się coś przesadzić aby lepiej wyglądało Rabata przy wejściu ma kształt lezki ograniczonej kamieniami. Ziemia jest raczej piaszczysta, lekka, przepuszczalna. Miejsce to jest w pełnym słońcu. Najbardziej podobają mi się rabaty angielskie i podobną chciałabym stworzyć u siebie. Mogą pojawić się również trawy ozdobne bo zakochaliśmy się w nich ostatnio. Dołączam także zdjęcie trawiastej rabatki stworzonej przez męża Z tej najbardziej jesteśmy zadowoleni. Kolejna rabata z boku domu jest w półcieniu od strony północno-zachodniej.

Nawieżliśmy tam czarną ziemię. Posadzone są tam funkie, żurawki, różaneczniki, hortensje oraz pęcherznica Lady in red oraz tawuła. Ostania rabatka przy domku gospodarczym to hortensje, szałwia, nachyłki. Słońce jest w tym miejscu dość długo w ciągu dnia. Mam nadzieję, że zdjęcia wkleją się poprawnie Z niecierpliwością będę czekała na Wasze wszelkie pomysły, za które już teraz dziękuję Pozdrawiam. Gośka


Kasya 02:16, 12 paź 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42189
Witam sie jako pierwsza ?
Widzę mnóstwo pięknego kwiecia okalającegi domek i piękne trawki
Ciekawa jestem co będziesz zmieniać
Wg mnie obecny widok bardzo miły dla oka

W jakim rejonie jest ogródek ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
gosiah70 11:19, 12 paź 2014


Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 11
Witam Kasya Bardzo dziękuję za miłe słowa. Ogródek znajuduje sie na Pałukach, choć pewnie bardziej bliska będzie Ci nazwa Biskupin Roślin mamy faktycznie całkiem sporo, jednak rabata przy furtce wymaga moim zdaniem uporządkowania. Za dużo roślin jednorocznych tam jest, to wymaga jak wiesz bardzo dużo zachodu co roku. Chciałabym, aby była to rabata bylinowa, taka całoroczna, no i choć trochę w stylu angielskim
A_gawa 11:45, 12 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Witam w rodzinie!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gocha 12:06, 12 paź 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Witam i ja . Czekam na dalsze relacje i zdjęcia.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
yolka 12:44, 12 paź 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Witam ogrodniczkę, zza miedzy. Za jeziorem na moim awatarku to już Paluki Ogród sliczny, a okolica także - wiem cos o tym
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
gosiah70 14:14, 12 paź 2014


Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 11
Dziękuję Wam za miłe przyjęcie mnie do grona forumowiczów Jestem oszołomiona wszystkimi ogrodami, inspiracji moc, możnaby nie spać całe miesiące aby obejrzeć wszystko! Wkleję jeszcze kilka fotek z moim ogródkiem to będziecie miały wizję mojej całej, 750 metrowej oazy Pozdrawiam Gośka
Hortensja 14:22, 12 paź 2014


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290


Piękny taras! Z czego jest zrobiony?
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
gosiah70 14:27, 12 paź 2014


Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 11
Hortensja napisał(a)


Piękny taras! Z czego jest zrobiony?


Witam i dziękuję taras wykonany jest z desek modrzewiowych, olejowanych posadowiony na płycie betonowej
yolka 20:31, 12 paź 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Piękny dom, piekny ogród, podziwiam niezwykły gust ogrodniczki. Pozdrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies