Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój pomysł na nowe rabaty trawiasto-bylinowe :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój pomysł na nowe rabaty trawiasto-bylinowe :)

Ewaa 12:35, 14 paź 2014


Dołączył: 30 wrz 2014
Posty: 27
Jak już wcześniej wspominałam w innych wątkach jestem na etapie przerabiania dość kluczowych dwóch rabat w naszym ogrodzie. Są o tyle ważne, że znajdują się tuż przed wejściem do domu i prowadzą wprost do starej studni
Kiedyś pewien ogrodnik zrobił nasadzenia co po latach okazało się niekoniecznie dobrym rozwiązaniem. Dopóki trawy nie kwitły było całkiem ok nawet dało się przejść tą ścieżką. Jak tylko molinia zaczęła pokazywać kwiatostany - koniec. Dużo miejsc z bardzo ekspansywną spartiną również zagłuszyło inne ciekawe okazy roślin.
Postanowiłam z mężem amatorsko przerobić ten "kawałek ziemi". Chcieliśmy zachować pomysł czyli rabata trawiasto - bylinowa, ale z gatunkami niższymi przy wewnętrznej stronie, aby dało się swobodnie chodzić nawet w sezonie, a nie tylko w maju i zimą
Udane zakupy u Tomka w Radkowie, teraz pozostało włożyć wszystko do ziemi, bo już dość późna pora

Tak to wyglądało w maju



Tak wyglądało kilka dni temu - zostawiliśmy może 10 % starych nasadzeń, reszta traw poszła poza teren ogrodu.




Mamy pomocnika od roznoszenia lawendy

____________________
Ewaa 13:01, 14 paź 2014


Dołączył: 30 wrz 2014
Posty: 27
Póki co poukładaliśmy rośliny tak jak wydaje nam się, że będzie dobrze.
Każda roślinka ma spełnione warunki oświetleniowe Pomiędzy nimi będą powkładane również różne cuda cebulowe, aby i wiosną było na co popatrzeć zanim trawy ruszą na dobre. Już nie mogę się doczekać wiosny
Mam nadzieję, że nie będzie dużych strat po zimie.
Na koniec wszystko wysypiemy żwirem aby ograniczyć życie chwastom.

Lewa strona







Prawa strona

____________________
Ewaa 13:09, 14 paź 2014


Dołączył: 30 wrz 2014
Posty: 27
A to taki malutki kawałek ogrodu, który nie byl zagospodarowany i nie było na niego pomysłu. M postanowił tam posiać trawę, aby jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym był wjazd od czasu do czasu kosiarką
Na szczęście w porę wymyśliłam coś innego. Stanowisko jest słoneczne z dość wilgotną ziemią. Po lewej przesadzona molinia (ta z rabaty żwirowej przed domem) może się jeszcze przyjmie, po prawej miskant malepartus. Na wiosnę pomiędzy tymi trawami planuję wsadzić dzielżany.
Przed trawami trzy rożne odmiany liliowców. Powtykane są również cebulki wiosennych kwiatów
Całość będzie ściółkowaną korą, szkoda, ze na efekt trzeba będzie poczekać...



____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies