Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Przywitanie od początkującej ogrodniczki

Pokaż wątki Pokaż posty

Przywitanie od początkującej ogrodniczki

lilia 21:58, 06 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Niedawno trafiłam na to wspaniałe forum, podczytuję po cichu wątki i wreszcie
chciałabym sie przywitać. Od dwóch lat posiadam działkę (1200 m2)i na niej stawiam swoje pierwsze, ogrodnicze kroki. Zaczynam jednak inaczej, bo niestety nie mam domu, tylko altanke drewnianą, ale kocham to miejsce i chciałabym, aby było tam ładnie. Przeczytałam już niektóre wątki tematyczne Danusi, byłam w pięknym ogrodzie Doroty, teraz zamierzam "chodzić" po ogrodzie Asi z Żar, tym bardziej, ze jesteśmy niedaleko od siebie.
Chciałabym pokazać zdjęcia



i prosić Was wiosną o porady.

Pozdrawiam ciepło
Edyta


____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
Aga 07:36, 07 lis 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam ja takze zaczynam inaczej bo nie mam domu tylko szopke na drewno i zaczatek ogrodu
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
lilia 09:36, 07 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Witaj, Aga. Dzięki za powitanieRoślinki u mnie malutkie, bo wszystkie niedawno posadzone. Ciągle coś dokupuję, ale niech wszystko rośnie!
____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
Aga 13:04, 07 lis 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
No tak ja tez tak miałam na poczatku ze nie wszystkie rośliny rosły ale zaczełam czytac o roslinach i ich potrzebach i zaczelam sadzic tylko te co beda rosły na mojej glebie i tez odpowiednio dobranym stanowisku(u mnie na calej działce jest słonce).Postanowiłam sadzic rosliny zimozielone a byliny w malej ilosci i jestem zadowolona jak narazie.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
lilia 08:19, 08 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Moja działka pod kątem słońca to patelnia. Ziemia jest piaszczysta. Młode zurawki i hortensje osłaniałam latem wyższymi kamieniami i często podlewałam. Dały radę Oby tylko zimę przetrwały.
____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
asica 18:22, 16 lis 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Ej Lila, nie taka pusta ta Twoja działka , masz już co pokazywać. Jak już zielono, to widać, że jest się w ogrodzie
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
lilia 20:41, 16 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Dziękuję, Asiu za miłe słowa, rosną powoli roślinki i trawka, ale (niestety)zaczęłam je sadzić przed poznaniem forum. Teraz już wiem, że na wiosnę muszę koniecznie usunąć agrowłókninę, ktora jest pod korą przy iglakach.
Za radą Toszki założę wątek przed rozpoczęciem wiosny, bo mam mnóstwo pytań.
Liczę bardzo na forumową pomoc
Tydzień temu zebrałam sporo maślaków i 2 rydze (!) na działce.
____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies