Gdzie jesteś » Forum » Przyjmę » Ligustr pospolity "Aureum"

Pokaż wątki Pokaż posty

Ligustr pospolity "Aureum"

ele2001 12:31, 21 gru 2014


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Jak wyżej,czy wie ktoś gdzie można kupić ten ligustr - wiele sklepów oferuje ligustr okrągłolistny "Aureovariegatum" lub "Vicaryi" ale pospolitego w żółtej odmianie nie umiem znaleźć. Może ma ktoś w swoim ogrodzie chętnie odkupię sztobry lub sadzonki.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Hana75 22:55, 11 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Witaj Przemo (ele2001)
mam takiego ligustra



czy o tego Ci chodziło?
Posadziłam rozkrzewione sadzonki 7 lat temu. Sadziłam pospolity zielony 3 sztuki, 1 szt żółty, 3 szt. zielony, 1 żółty. Niestety żółty prawie wcale nie urósł, zielony poszedł jak burza. 3 lata temu chorował. Udało mi się zatrzymać chorobę i odbił. Niestety dziś byłam na działce i okazało się, że choróbsko wróciło. Liście opadły a te co są, mają brązowawe zgrubienia, jakby kora?
Żółty ma się lepiej.

Udało Ci się kupić ten ligustr?
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
ele2001 10:33, 12 lip 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Haniu to ligustr jajolistny (okrągłolistny)w naszych warunkach klimatycznych często przemarza niestety ale dzięki

A mnie chodzi o Ligustr pospolity Aureum
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Hana75 14:43, 12 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Przemo, czyli szukasz całego żółciutkiego
Co do tego ze zdjęcia powyżej, to może on tak słabo mi rośnie, bo tak jak piszesz po prostu mi wymarza lub podmarza?
Ma 7 lat i wysokość ok 70 cm, fakt, że 3 lata temu musiałam je dość przyciąć, bo wszystkie ligustry mi chorowały (zielone i żółto-brzeżne).
Pozdrawiam
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies