Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogród Stefanie - Eastleach House w Cotswold

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Stefanie - Eastleach House w Cotswold

Gabriela 19:49, 14 sty 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Nie myślcie, że to jest wszystko o tym ogrodzie. Bo nie jest....











____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 21:34, 14 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dziedziniec gospodarczy z Garden Sheds - szopą ogrodniczą. Zobaczcie na idealną nawierzchnię na dziedzińcu i drzewo figowe po prawej (tak?).

Wszystko idealnie przystrzyżone. Jak zapytałam Panią, co z jej punktu widzenia wydaje się najtrudniejszą czynnością w ogrodzie, powiedziała: "strzyżenie cisów. Bo są to duże okazy a niektóre już za bardzo górują nad rabatami i to wymaga nie lada umiejętności i zatrudniania specjalistycznej firmy nawet."

Ulubione ogrodnicze akcesoria.
Sita do kompostu:

Kury w angielskim ogrodzie i prawdziwe doniczki do rozsad:
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:55, 14 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To znane elementy z ogrodów angielskich, zwłaszcza tych monumentalnych krajobrazowych: trawnik, trawnik, trawnik od drzwi tarasowych, aleja drzew, zwieńczenie figurą, świątynią antyczną niewidoczna granica Aha, piękny krajobraz w oddali. Tutaj kończą się wzgórza (wyżyna właściwie) Cotswold a zaczyna uskok do Thames Valley - dolina Tamizy.


Aleja lipowa (Tilia platyphyllos 'Rubra') :


Oryginalna kanapa z bukszpanów:

Artykuły o tym ogrodzie:
The English Garden: October 2001 and January 2002

Country Life: January 2003

Cotswold Life: January 2005

The Daily Telegraph: February 2005

The Cotswold Review

Country Homes & Interiors 2007

The Daily Telegraph: November 2009 article by Val Bourne

"The Cotswolds' Finest Gardens" by Tony Russell



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 22:19, 14 sty 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)
Dziedziniec gospodarczy z Garden Sheds - szopą ogrodniczą. Zobaczcie na idealną nawierzchnię na dziedzińcu i drzewo figowe po prawej (tak?).



Zdecydowanie figa, ogromna.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
monteverde 22:31, 14 sty 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Przepiękny ogród tętni wlasnym życiem i nikt tam się nie przejmuje, że rozchodnik zarósl schody i dojść do altany nie można i te pajęczyny w oknachtylko żwirówka idealna, ciekawa jestem czy ta figa owocuje? sielsko anielsko jak lubię detale maja w ogrodzie super
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Pszczelarnia 22:31, 14 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Stefanie i jej śp. mąż David zakupili dom w roku 1980, ogród był "białym płótnem".

Trudno uwierzyć, że wspaniałe żywopłoty z cisa, które rozddzielają funkcje ogrodu oraz ekrany tworzące intymne przestrzenie ogrodowe były posadzone zaledwie 35 lat temu. Stephanie zawsze planowała zrobić tradycyjny angielski ogród z cisa i pokoi ogrodowych: "Rosemary Verey była moją inspiracją, przeczytałam w jednej ze swoich książek, że nie ma powodu, by sądzić, że cis jest wolniejszy niż jakakolwiek inna roślina żywopłotowa (tuje w Anglii nie występują w charakterze żywopłotów, przyp. aut.)."









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:34, 14 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
CDN
The Walled Garden
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
paniprzyroda 23:45, 14 sty 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zawiesiłam się tutaj, wolno, bez pośpiechu, delektowałam się każdym zdjęciem. Ten spokój, ta nonszalancja, o której pisała Ania Monte, na ile wyreżyserowana, na ile rzeczywista; niebieska donica z białą fuksją i lobelią - marzenie... Dziewczyny, dzięki, czekam na cd niecierpliwie.
____________________
Dwa ogrody
Pszczelarnia 23:50, 14 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pani Przyrodo, dziękuję za wytłumaczenie czym jest "nonszalancja w ogrodzie". Tak mnie to frapowało.
Będzie CD. Tylko muszę coś skończyć jeszcze.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
aldonaz 00:04, 15 sty 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Dom w całej okazałości - to wg mnie najładniejsza jego strona.



A glicynia ma się po czym wspinać.


Ta strona też niezła, chociaż zakrywa całkowicie ten piękny kamień.
____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies