Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród symetryczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród symetryczny

margi 17:11, 20 sty 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Witam serdecznie,Mariola szuka fotek więc czekamy cierpliwie
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
wszystkoCOmam 17:22, 20 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 47
jej... przepraszam zaskoczyliście mnie ilością odpowiedzi, pierwsze zdjęcia stanu obcnego wstawię jeszcze dziś. Może też coś z domu, tak na dobry początek. Widok przez jedno z trzech okien w kuchni.
____________________
Ogród symetryczny
wszystkoCOmam 21:15, 20 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 47
kilka zdjęć na dobry początek

wnętrze
przed

po
____________________
Ogród symetryczny
wszystkoCOmam 22:04, 20 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 47
nasz mały wiejski domek wiosną cały teren ma około 800m kw


tył z najlepszym psim ogrodnikiem, gdyby ktoś chciał koparkę na spore dziury, tanio wypożyczam Goldena o imieniu Luka


ze skoszonej trawy najbardziej cieszy się wiadomo kto



nasz pierwszy rzut oka na działkę, która była królestwem mleczy - można było uznać nawet za nieco romantyczny


działka od strony tarasu


wyzwaniem będzie osłonięcie brzydkich budynków na sąsiedniej działce i dużego domu który stoi obecnie na wprost drzwi tarasowych.


gdyby ktoś pytał co tam rośnie, musieliśmy gdzieś "przezimować" rośliny zwiezione z tarasu, postanowiliśmy więc je tymczasowo umieścić w ziemi (zrobiliśmy kopczyki z kory) zobaczymy wiosną jak się mają.

te białe elementy miały zniechęcac naszego psa do wykopywania roślin i zjadania ich lub zabawy, średnio udane jak na razie - pies nie okazał się tak strachliwy

jeszcze boki




Jak skończę rysować elementy ogrodu, zeskanuję i podzielę się z Wami. Ogólna koncepcja na zewnątrz jest taka, aby przenieść z wnętrza kolor szaro-niebieski, którego mamy sporo na zewnątrz np poprzez szarą deskę kompozytową na tarasie, drewniane ogrodzenie panelowe oraz kamienne schody wejściowe. Pomalowane zostaną na szaro także: podbitka, kolumny i wszystkie drewniane elementy, które obecnie są zielone. Fasadę chcemy pomalować na jaśniejszy bardziej biały/złamany lekko kolor. Do ogrodu planuję przenieść kolory brąz w postaci metalowych elementów oraz szarości, granitowa kostka wytyczy kształty rabat.
Moje inspiracje
[zdjęcia zmoderowane]





____________________
Ogród symetryczny
wiewiora 22:17, 20 sty 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
cześć Mariola piękny domek i piękne zdjęcia z niecierpliwością czekamy na wiosnę życzę powodzenia
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
wszystkoCOmam 22:33, 20 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 47
Dziękuję Agnieszko Domowników obecnie najbardziej zachwycają łóżka wykonane na zamówienie, wymyślone przez nas, wykonane całkiem tanio w poleconej przez znajomych firmie. Pierwsza zaleta ...są na tyle wysokie, że wystarczy aby nogi po wstaniu postawić na podłogę ....i już Wygoda mmmm po kilku miesiącach czekania i spania na samym materacu, luksus więc uciekam i życzę dobrej nocy

____________________
Ogród symetryczny
Agania 12:36, 21 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mariola ładny dom i zachęcające wnętrze... tak klimatatycznie, a łoże jak raju i takiego ogrodu Wam życzę..a Luki nie daj ruszyć...kochany psiak

Pozdrawiam...co tam za roślinki masz zadołowane?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
wszystkoCOmam 13:32, 21 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 47
Cześć Agata dziękuję, co do roślinek to zadołowaliśmy wszystko co było na tarasie - zabawne że tam wyglądało jak gąszcz, a w ogrodzie wygląda marnie . Co my tam mamy...dwa świerki Conica, budlje, derenie, bez, kilka gatunków traw, różanecznik, kilka różnych róż, perukowiec, liliowce, tawułki różne odmiany, bukszpany, hortensja, jeżówki, dzwonki, wiśnia kosmata tak mniej więcej
____________________
Ogród symetryczny
wszystkoCOmam 12:04, 11 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 47
uf porysowałam sporo, a programy graficzne uświadomiły mi, że moje koncepcje znacznie inaczej wyglądają już "na miejscu"

Ogród na początku kwietnia zacznie się dopiero "robić", ekipa sympatycznych Panów jest wyrozumiała więc zobaczymy jak się wszystko uda.

Kilka zdań na temat tego co i jak wymyśliłam:
Obecnie podbitka domu i garażu jest zielonkawa ale zostanie pomalowana na szaro niebieski kolor.
Zaplanowałam trzy miejsca wypoczynku: 1. przed domem po prawej stronie rabata z różami, taras wykonany z szarej deski kompozytowej na nim krzesła białe panton i drewniany stół, który wykonamy sami, placyk w rogu żwirowy lub z kostki.

Obrzeża, będą wykonane na dwa sposoby, część z kostki reszta bordery brązowe.
Oświetlenie zaplanowałam kule o różnych wielkościach oraz punktowe światła na drzewa i w wodzie.

Woda w ogrodzie wysoka na 3 m płyta z brązowo rudej blachy ocynk, zastanawiam się jeszcze nad nadaniem jakiegoś kształtu np.. pocięciu blachy i zanitowaniu w stylu plecionej wikliny.

To co widzicie to "rama ogrodu i pomysł na kolorystykę oraz rośliny, które już tam są.
Plan sadzenia mam nadzieję zrobiłam zgodnie ze "sztuką" na początku powstał zarys rabat, dobranie miejsc na największe drzewa i podział na rośliny jedno, dwu i wieloletnie każdą z nich opisałam kiedy kwitnie i rabatą - to będzie sukcesywnie zmieniane, bo chciałabym aby co jakiś czas ogród zmieniał swoje kolory - baza jest biało zielona z dodatkami bordowo, różowo i żółto brązowymi tło części bylin stanowią trawy. Zastosowałam dwa rodzaje obwódek bukszpan i berberys, planuję jedną rabatę wykonać węzłowo - jeśli tak to się nazywa fachowo - ale nad tym jeszcze pracuję.

Wydzieliłam jedną rabatę typowo bylinową, będzie można ją podziwiać zarówno z tarasu jak i placyku czy leżaka w innej części ogrodu.

Nie bardzo mogę się jeszcze zdecydować co do frontowej części ogrodu, może mi pomożecie
____________________
Ogród symetryczny
wszystkoCOmam 12:08, 11 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 47
Przedogródek
____________________
Ogród symetryczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies