Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik pod huśtawką

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik pod huśtawką

Kasia33 14:58, 20 sty 2016

Dołączył: 26 lis 2014
Posty: 5
My jak zamawialiśmy huśtawkę dla naszego synka, to zasugerowali nam zakup mat gumowych, ale na razie zasadziliśmy trawę i sprawdza się dość dobrze.
____________________
Gardenarium 17:42, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
iluwatar1 napisał(a)
Witam.
Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać, ponieważ jestem tu nowy.

Mam jedno pytanie do tych z doświadczeniem.
Ponieważ mam na działce na trawniku huśtawkę z belek drewnianych, i myślałem, żeby na zimę nałożyć na huśtawkę plandekę białą. huśtawka byłaby przykryta tak, że do trawnika docierałoby powietrze oraz światło (słońce nie ale światło tak). Tylko woda by nie docierała do trawy przez okres zimy. Pytanie czy trawnik w miejscu zakrytym od deszczu i śniegu przetrwa zimę?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Łukasz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nawigatorka 17:42, 12 lut 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
może lepiej zastreczuj hustawkę. Moj znajomy zastreczował altanę więc sie da walory estetyczne to już inna sprawa ale jesli uzyc bezbarwnej foli to chyba lepsze i tak niz plandeka
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
iluwatar1 17:43, 12 lut 2017

Dołączył: 02 lis 2016
Posty: 1
Myślałem nad tym. Ale obawiam się, że bez dopływu powietrza drewno może kiepsko przetrwać zimę. Może nie pierwszą czy drugą ale kolejne. Tym bardziej, że zastreczowałbym mokre drewno.
Gardenarium 17:43, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli nie nakryjesz do samego dołu, deszcz będzie zacinał z boku i na pewno dotrze do trawnika, będzie też spływał po plandece.

Odradzam streczowanie, bo drewno nie będzie oddychać i szybciej zgnije niż nie przykryte w ogóle.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies