Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Thevetia peruviana - tewecja peruwiańska

Pokaż wątki Pokaż posty

Thevetia peruviana - tewecja peruwiańska

Joku 20:37, 07 kwi 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Wydaje mi się że Agnieszka nie będzie jej jadła Moim zdaniem może ją hodować sobie w najlepsze. No, chyba że sok podrażni skórę. Tak jak ten mój dyptam
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
elas 12:39, 14 lis 2011


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 24
Witam.
Miałam 2 roślinki Thevetii peruwiana, o kwiatach żółtych i pomarańczowych wyhodowanych przeze mnie z nasion. Jedna miała pączki kwiatowe ale nie zdążyła zakwitnąć. Niestety obie nie przeżyły przeprowadzki. Przeprowadzałam się w grudniu. Wyhodowałam następną z nasionka. Jeszcze młoda bo ubiegłoroczna. Jedno wiem na pewno, zimować musi w wyższej temperaturze niż oleandry. Oleandry przechowuję w temp 4-8stC, dla Thevetii jest za zimno. Teraz postanowiłam w lutym wstawić ją do pokoju w bardzo jasne miejsce. Może uda jej się zakwitnąć. Tylko nie pamiętam kiedy poprzednia miała pączki po 2 czy po 3 latach od wysiewu. No nic, eksperymentuję.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies