Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały ogród Ewy do korekty

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Ewy do korekty

Ewa40 22:10, 07 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Ponad 2 latać temu natrafiłam na Ogrodowisko, a wtedy moj dom dopiero się budował. Na założenie ogrodu było za wcześnie, ale powoli zaczęłam planować, inspirując się oczywiście Waszymi pięknymi ogrodami. Ubiegłej wiosny zaczelam przygotowywać miejsca na rabaty i pod trawnik. A wtedy okazało się, że właściwie nie mam planu. Zależało mi na czasie, chciałam aby wszystkie kupione rośliny zostały posadzone, a potem zależało mi żeby całość była skończona. On i niby jest, ale mam sporo zastrzeżeń.

Założyłam wcześniej wątek na naszych ogrodach, ale mój ogród wymaga jeszcze sporo pracy, poprawek, świeżego spojrzenia. Poprostu potrzebuję Waszej pomocy.

Zapraszam do zaglądania i liczę na wsparcie.
____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 22:29, 07 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Tak jak pisałam w wątku na naszych ogródach, tu za płotem jeszcze latem rósł spory choć bardzo niekształtny klon. Teraz po jego ścięciu jest bardzo pusto. Brakuje jakiegoś podziału. Płaszczyzna płotu jest zbyt długa. Nie wiem czy posadzenie tulipanowca w tym miejscu jest trafnie. Może zamienić go z miłorzębem?

Może zacznę od legendy

W - wiśnia umbraculifera
T - tulipanowiec
M - miłorząb pendula



____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 22:36, 07 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Dzisiaj zrobiłam czystkę pod miłorzębem i planuję tam posadzić obwódkę bukszpanow. Jak pogoda pozwoli, to ustawię je w poniedziałek i cyknę fotkę. Może ktoś doradzi czy idę w dobrym kierunku...


____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 22:41, 07 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Tu druga strona tarasu rownież do zupełnej zmiany. Postawiłam świerka do przymiarki i wydaje mi sie ze bardzo tu pasuje. Dzisiaj u ogrodnika wstępnie zamówiłam świerk kłujący ale nie srebrny tylko zielony do posadzenia w to miejsce. Modrzew który posadziłam wiosna stracił cześć górną i teraz wystaje taki dziwny łysy kołek.

____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Ewa40 22:49, 07 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 145
Zmiany zaczęłam wprowadzać w życie i znalazłam modrzewiowi nowe miejsce, ściełam tez łysy kołek. Pokaże jak wyglada modrzew po przeprowadzce. W miejscu modrzewia postawiłam na chwile dzisiaj kupioną sosnę "kulkę". Docelowo ma trafić do przedogrodka ale tam właśnie kiełkują tulipany.



I jak, pasuje tu?






____________________
Ewa40-Mały miejski ogród Ewy
Efffa 23:45, 26 lip 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Ewuś co tam słychac nowego w ogrodzie?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies