Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek od frontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek od frontu

Meggy 00:17, 18 maj 2015

Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 42
Witam wszystkich serdecznie,
Niedawno rozpoczęłam swoją przygodę z ogrodem i idzie mi trochę" jak po grudzie" dlatego pomyślałam, że poszukam inspiracji w internecie i znalazłam to cudowne forum, w którym zaczytuję się ostatnio godzinami A więc do rzeczy, chodzi mi o malutki ogródek z frontu od strony północno-wschodniej ok. 25 m2. Zaczynam go od zera i na razie mam na środku 3 małe rododendrony, ponadto zakupiłam trzmieline na pniu i 2 malutkie tuje danica, no i właśnie. Mam tak małą powierzchnię, a do tego półcień, wiec mam problem z doborem roślin. Pod ogrodzeniem chce posadzić: danica/trzmielina/danica i pomiedzy nimi jakies trawy. Może trawa red baron? Poza tym jak spojrzycie na zdjęcie to do tego jest okropny płot sąsiada, który za wszelką cenę chce zakryć do wys. 2 - 3 m. W ostateczności posadzę tam szmaragdy, ale naprawdę ma je dosłownie każdy w sąsiedztwie i nie chce tego powielać. Macie inne pomysły? Na początku myślałam, że posadzę świerki conica, ale się zniechęciłam po przeczytaniu tego forum. Proszę pomóżcie
Meggy 00:36, 18 maj 2015

Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 42
Aha, dodam tylko że rabatki wzdłuż podjazdu są już obsadzone daliami, a na ogródku chce tylko obsadzić te dwie ściany z płotem i moim ogrodzeniem. Wszędzie indziej będzie trawnik.
Meggy 10:45, 20 maj 2015

Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 42
Nikt mi nie pomoże? Pod ogrodzenem posadzilam trzmieline na pniu i 2 malutkie daniki, ale wyglada to dosc biednie. Poprosze zatem o rady co dalej? ...
czarna_aga 12:16, 20 maj 2015

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
Magdaleno narysuj może plan tej rabaty i zaznacz na niej obecne nasadzenia. W taki sposób będzie łatwiej coś doradzić.
Jak tam masz półcień to może dodaj też kilka hortensji Anabelle + białe tawułki Arendsa. Na brzegu rabaty posadź kilka host i uzupełnij to trawami.
____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies