Gdzie jesteś » Forum » Przyjmę » nasiona orlików i łubinu

Pokaż wątki Pokaż posty

nasiona orlików i łubinu

Matka 19:12, 29 maj 2015


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Jeśli ktoś ma te roślinki i doczeka się nasion-ja chętnie za koszt znaczka przyjmę lub odkupię
____________________
U Matki
Kasya 19:16, 29 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41746
Bogda napisał(a)
Jeśli ktoś ma te roślinki i doczeka się nasion-ja chętnie za koszt znaczka przyjmę lub odkupię


przypomnij sie o odpowiedniej porze
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Matka 19:21, 29 maj 2015


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Wiem, że pora jeszcze nie ta bo teraz to kwitnie, dlatego napisałam posta wcześniej, żeby ... za pamięci...
____________________
U Matki
Juzia 21:34, 29 maj 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38455
A łubinów przy drodze gdzieś nie widziałaś?
Ja sobie pożyczyłam parę sztuk
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
gosiaczek 21:48, 29 maj 2015

Dołączył: 11 sty 2015
Posty: 107
Witam.
Ja mam sadzonki łubinu w kolorze jasnego i ciemnego różu, fioletu. Jeśli będziecie chciały to mogę też zebrać nasiona bo tego będę miała dużo. Postaram się też zebrać ewentualnie nasionka orlików.

Bogda a Ja chyba wysyłałam Ci wiosną jakieś nasionka. Powschodziły chociaż?
U mnie łubin już pięknie kwitnie to za miesiąc powinny być nasionka. Czemu mi nic nie pisałaś o łubinie to bym Ci wtedy sadzonki małe wysłała. Mam tego pełno.
Pozdrawiam. Gosia.
____________________
Kolorowy raj Gosi
Matka 07:23, 30 maj 2015


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Juzik, po drodze tylko fiolety rosną, a ja bym kciała tyż inne kulory

Gosiu, nagietki wschodzą, aksamitki tyż i maczki i pozostałe też-sama jestem ciekawa efektów. Czekam aż rozkwitnie się to wszystko i pokażę
Teraz doczytałam, że łubin z nasion ciężko wyhodować, spróbuję więc kupić kłącza-ale u mnie w ogrodniczym już nie ma, poszukam w neciea jakie orliki masz?
____________________
U Matki
malgorzata_k... 15:54, 30 maj 2015

Dołączył: 15 wrz 2013
Posty: 65
dziewczyny w zeszłym roku odchwaszczałam działkę i było sporo łubinu różne kolory były nikt nie chciał to się dziadostwa pozbyłam ale nie wszystko zginęło jest kolor różowy ciemny i jasny, fioletowy, tak jak by ktoś jeszcze chciał to proszę jesienią się odezwać.
____________________
gosiaczek 20:24, 30 maj 2015

Dołączył: 11 sty 2015
Posty: 107
Witam.
Nie kupuj. Ja Ci wyślę sadzonki ale tak we wrześniu, może być? Chyba że chcesz teraz( i jeszcze nazbieram Ci nasion).
A nasiona mi kiełkują jak szalone, nawet w trawie.....szkoda mi wyrzucać więc chodzę i podkopuję i sadzę ale już nie mam gdzie tego sadzić.
jak dam radę to wgram zdjęcia dziś i Ci pokażę jakie Ja mam kolory (łubin i orliki)

Pozdrawiam. Gosia.
____________________
Kolorowy raj Gosi
LewOgrodowy 10:32, 31 maj 2015


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Dziwne, co piszą o łubinie z nasion, bo mi się go zawsze pełno nasiewa, mam ciemnoniebieski i jasnoróżowy, choć ten drugi co miejsce, to inne wybarwienie - różne odcienie różu przybiera. : )
____________________
Monika
malgorzata_k... 10:40, 31 maj 2015

Dołączył: 15 wrz 2013
Posty: 65
LewOgrodowy napisał(a)
Dziwne, co piszą o łubinie z nasion, bo mi się go zawsze pełno nasiewa, mam ciemnoniebieski i jasnoróżowy, choć ten drugi co miejsce, to inne wybarwienie - różne odcienie różu przybiera. : )


Masz racje zawsze jest tego pełno. Pamiętam jak kiedyś mieszkałam na wsi to tam zawsze łubinu było pod dostatkiem w rowach dosłownie obrastał całe. Z nasion tez wysiewać można bo i w sklepie widziałam opakowania z łubinem. Kolorów jet mnóstwo od białych po fiolety i super by wyglądał
taki mały skrawek pełny łubinów różnego koloru eh... te wspomnienia z dzieciństwa.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies