Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rozpoznawanie traw

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie traw

lukkasia 18:11, 07 wrz 2016


Dołączył: 24 lis 2015
Posty: 30
Cześć,
chciałam poprosić o pomoc w rozpoznaniu traw u mojej Sąsiadki.


Czy to Miskant Gracillimus?
____________________
Pozdrowionka :) Lukkasia
lukkasia 19:28, 07 wrz 2016


Dołączył: 24 lis 2015
Posty: 30
I jeszcze druga trawka Sąsiadki

____________________
Pozdrowionka :) Lukkasia
jaro422 11:28, 03 paź 2016

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 10
Witam,
Nie wiem czy dobrze myślę, ale wydaje mi się, że z przodu mam posadzony Miskant Zebrinus a z tyłu Rozplenica japońska. Czy ktoś mógłby to zweryfikować.

abiko 11:30, 03 paź 2016


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8405
Dobrze myślisz.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
ZbigniewG 16:07, 04 paź 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
lukkasia napisał(a)
I jeszcze druga trawka Sąsiadki

to może być molinia (trzęślica)

Zebrinus powyżej prawdopodobnie ale tak samo jak i kilka podobnych paskowanych -bardzo trudnych do odróżnienia
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
lukasz_rz 22:14, 06 paź 2016

Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 3
Przeglądam forum od dawna i jakoś nie było okazji by się zarejestrować i coś zacząć pisać. Aż przyszła z wczorajszymi przymrozkami na podkarpaciu. Część roślin w donicach na tarasie przemarzła (liście z żywo zielonych są w 1 dzień zgniło brązowe) i obawiam się, że podobny los spotka tą trawę. Dostałem ją w donicach bez żadnych oznaczeń. podejrzewałem, że to może Pennisetum glaucum, ale jak patrzę na zdjęcia w internecie to jednak zupełnie inny pokrój rośliny.

Podpowiedzcie proszę co to może być i czy jest szansa przezimować, bo pięknie się krzewi i już mam pomysł na tą trawkę na przyszły rok. Zresztą - muszę założyć wątek w "naszych ogrodach", bo pewnie przyda się Wasza wiedza i porady

z góry dzięki za pomoc

lukasz_rz 10:20, 07 paź 2016

Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 3
w dzień ta trawka wygląda tak:
katel 16:33, 09 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Łukaszu ja nie specjalnie się znam ale zdaje się że z czarnych trawo-podobnych to u nas zimuje tylko Ophiopogon, inne nie przetrwają zimy chyba że w pomieszczeniu. Sprawdź może Twoja trawa to rozplenica Vertigo - ja swoją spróbuję przezimować w garażu jeśli mi się zmieści .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 16:39, 09 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
jaro422 napisał(a)
Witam,
Nie wiem czy dobrze myślę, ale wydaje mi się, że z przodu mam posadzony Miskant Zebrinus a z tyłu Rozplenica japońska. Czy ktoś mógłby to zweryfikować.


Takich paskowanych miskantów jest kilka i trudno stwierdzić czy to Zebrinus gdy jest jeszcze tak mały a ta rozplenica może być wschodnia a nie japońska.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Narcysia 10:19, 06 sty 2017

Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 1
Witajcie,
Od czterech lat mam miskanta. Kupiłam go na targu i niestety nie pamiętam nazwy. Dodam, że ani razu mi nie zakwitł. Kępa z roku na rok pięknie się rozrasta, w tym roku osiągnął wysokość 170cm.
Może pomożecie?

Czerwiec


Sierpień


Październik


Listopad


A to liście w przybliżeniu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies