Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Dodatkowy licznik na wodę

Pokaż wątki Pokaż posty

Dodatkowy licznik na wodę

Visterio 07:29, 07 lip 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Też mi się tak wydaje. Znajomy ma trawnik 600m2 trawnika i jednorazowo niecały 1m3 na podlewanie. To chyba kwestia ustawienia zraszaczy, dysz itp. Na pewno też kwestia indywidualnego podejścia. Niektórzy leją na potęgę, inni mniej.
jason 11:20, 07 lip 2017

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
frezja napisał(a)
Bardzo.


Właśnie nie. Ilość wody zależy od gleby, nasłonecznienia itd. Ja mam ogród od południa, latem przez ponad 12 godzin pełne słońce. Gleba dość ciężka, ale spokojnie przyjmuje tyle wody bez robienia kałuż. Podlewanie raz na 3-4 dni. Jak lałem mniej to przysychała.

Pozdrawiam
frezja 11:32, 07 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
jason napisał(a)


Właśnie nie. Ilość wody zależy od gleby, nasłonecznienia itd. Ja mam ogród od południa, latem przez ponad 12 godzin pełne słońce. Gleba dość ciężka, ale spokojnie przyjmuje tyle wody bez robienia kałuż. Podlewanie raz na 3-4 dni. Jak lałem mniej to przysychała.

Pozdrawiam


To prawda, co piszesz. Moje piaski przyjmą każdą ilość. Zwłaszcza trawnik założony lata temu i jest, jaki jest. Dogadzam mu jak mogę i w kwestii wody i nawozu. Rachunki za wodę przerażają, dlatego po 2 latach od założenia tego wątku nareszcie złożyłam zlecenie na montaż podlicznika...ufff.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Visterio 16:12, 07 lip 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
frezja ja od tego planuje zacząć
frezja 13:21, 04 sie 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Visterio napisał(a)
frezja ja od tego planuje zacząć
Wodę tanią już mam ☺. Leję na ogród bez wyrzutów sumienia.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Visterio 14:13, 04 sie 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
frezja napisał(a)
Wodę tanią już mam ☺. Leję na ogród bez wyrzutów sumienia.

No i bomba... ja czekam na realizacje
frezja 15:02, 04 sie 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Visterio 13:10, 02 kwi 2019


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Witajcie,
Pogoda nastraja do nowych pomysłów więc wracam w końcu do tematu wody w ogrodzie. Jestem po montażu podlicznika i zastanawiam się nad dodatkowym rozwiązaniem. Firma, która docelowo ma realizować projekt nawodnienia doradza aby magazynować wodę deszczową w zbiorniku o pojemności 6m3 - zamontować pompę i zasilać nią cały system nawadniający. Dodatkowo w zbiorniku umieścić pływak, który po wykorzystaniu nagromadzonej wody deszczowej będzie uzupełniał niedobór wodą z sieci. Czy spotkaliście się z takim rozwiązaniem i co o tym sadzicie? Będę wdzięczny za wymianę doświadczeń.

Temat warty dyskusji, bo koszt zbiornika to 1900zł + pompa kolejne 1000zł.
Czy całość będzie opłacalna przy cenie wody 6,32zł/m3?
Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to, że nie bede się musiał martwić o ciśnienie w instalacji dzięki pompie.
PiterSas 09:35, 03 kwi 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Visterio napisał(a)
Witajcie,
Pogoda nastraja do nowych pomysłów więc wracam w końcu do tematu wody w ogrodzie. Jestem po montażu podlicznika i zastanawiam się nad dodatkowym rozwiązaniem. Firma, która docelowo ma realizować projekt nawodnienia doradza aby magazynować wodę deszczową w zbiorniku o pojemności 6m3 - zamontować pompę i zasilać nią cały system nawadniający. Dodatkowo w zbiorniku umieścić pływak, który po wykorzystaniu nagromadzonej wody deszczowej będzie uzupełniał niedobór wodą z sieci. Czy spotkaliście się z takim rozwiązaniem i co o tym sadzicie? Będę wdzięczny za wymianę doświadczeń.

Temat warty dyskusji, bo koszt zbiornika to 1900zł + pompa kolejne 1000zł.
Czy całość będzie opłacalna przy cenie wody 6,32zł/m3?
Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to, że nie bede się musiał martwić o ciśnienie w instalacji dzięki pompie.

Witam.
takie rozwiązanie z dodatkowym zbiornikiem plus podłączona do niego deszczówka jest stosowane gdy masz niskie ciśnienie w sieci. Jak masz możliwość wykopania studni to przelicz koszt czy Ci taniej nie wyjdzie, w innym wypadku to rozwiązanie ze zbiornikiem jest OK.
Visterio 11:30, 03 kwi 2019


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
PiterSas napisał(a)

Witam.
takie rozwiązanie z dodatkowym zbiornikiem plus podłączona do niego deszczówka jest stosowane gdy masz niskie ciśnienie w sieci. Jak masz możliwość wykopania studni to przelicz koszt czy Ci taniej nie wyjdzie, w innym wypadku to rozwiązanie ze zbiornikiem jest OK.


Witam,
Z ciśnieniem bywa różnie...
Koszt wykopania studni głębinowej jest nieporównywalnie wyższy, niż zbiornik + pompa.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies