Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

Spring Michael garden

Michael
Img 20130507 155932

Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Dodany 15:41, 19 kwi 2011 , edytowany o 13:19, 28 kwi 2011
Spring Michael garden – Wiosna w ogrodzie Michaela

Mam już dosyć zimy, która niechętnie chciała opuścić mój ogród w tym roku. W powoli budzącym się ogrodzie zaczynają pojawiać się kolory i zapachy kwiatów cebulowych i innych wcześnie kwitnących roślin.
Po długich, szarych zimowych tygodniach widok kwiatów i świeżej zieleni jest źródłem wielkiej radości dla miłośnika roślin takiego jak Ja.

O wiosennym przebudzeniu mojego ogrodu myślałem już zeszłej jesieni, gdyż to właśnie wtedy zaczyna się czas sadzenia i komponowania przyszłej wiosny.

Dni są coraz dłuższe, również moja tęsknota za świeżą zielenią i kolorowymi kwiatami zaczyna powoli ustawać....


Gdy tylko wzrośnie temperatura powietrza, a ziemia trochę się ogrzeje, ożywają rośliny cebulowe i dość szybko otwierają swoje pąki kwiatowe. Już wtedy pojawiają się pierwsze kolorowe plamy krokusów....... zaraz na nimi podążają niecierpliwe narcyzy.Dłużej każą na siebie czekać tulipany które pojawiają się na rabatach dopiero w kwietniu i maju.

Oprócz tulipanów na rabatach dzielnie wychyliły swoje kwiaty również hiacynty, które przez dłuższy okres czasu królują w moim ogrodzie....Oczywiście, hiacynty zagościły również w domu w towarzystwie prymulek... gdyż nie można przejść obok nich nie zauważając jak pięknie wyglądają posadzone w doborowym towarzystwie...Wiosna to nie tylko kwiaty cebulowe, ale zarazem pięknie kwitnące drzewa i krzewy które roztaczają wokół siebie niezapomnianą woń...

Tak właśnie przedstawia się Moja kolorowa wiosna....

Pozdrawiam Michael


PS. Niestety trudno się zdecydować na te 8 fot.
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies