Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata północna przy ścianie budynku

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata północna przy ścianie budynku

Basienka 23:16, 21 cze 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Witam,

mam do obsadzenia przestrzeń o wymiarach 10m dlugości na 1 metr szerokości przy ścianie budynku. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że jest to miejsce, gdzie słońce świeci dopiero ok. godziny 15-tej, a więc jest to strona północna. Myślałam posadzic hosty.

Czym prócz host mogłabym ja wzbogacic, zwłaszcza, że jest to widoczna strona boczna domu od drogi głównej?

Co posadzic, aby rabata cieszyła oko od wiosny do jesieni i nie było nudnie zielono?

Prosze o pomoc. Będe wdzięczna za każda wskazówke. Pozdrawiam. Basieńka
jankosia 23:19, 21 cze 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Jeżeli tam słońce dochodzi o godzinie 15 ej to nie ma możliwości żeby była to ściana północna, prędzej północno -zachodnia myślę
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
rozark 08:50, 22 cze 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
naparstnicę, różę Zephirine Drouhin, The Pilgrim, żurawki, dzwonki, hortensje np. Bobo, serduszę, miodunkę, naparstnice, Języczka strzelista ‘The Rocket, Powojnik 'Jackmanii', ciemierniki, trzmielina, hortensja sztywnolistna...
jak masz słońce od 15 to dużo roślin możesz posadzić, wszystkie do półcienia

____________________
pozdrowionka
Basienka 09:46, 22 cze 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Do Jankosia- dziękuję za poprawkę. Zatem rabata na północno- zachodnią stronę przy ścianie budynku.
Basienka 09:49, 22 cze 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Do rozark- dziękuję, nie wiedziałam, że mam az takie pole manewru wśród roślin.

Może jeszcze jakieś propozycje ? A które z wymienionych roślin byłyby najmniej kłopotliwe- chodzi oczywiście o kwestię pielęgnacji. W przyszłym roku wracam do pracy po macierzyńskim, więc nie będę mieć tak dużo czasu jak teraz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies