Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Skrawek raju na ziemi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Skrawek raju na ziemi...

Hana75 17:51, 25 cze 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Dzień dobry wszystkim,
od kilku lat, od czasu do czasu czytałam "Ogrodowisko". Myślałam, że zarejestruję się, gdy kupimy działkę, pobudujemy dom i będę tworzyć "mój skrawek raju na ziemi" - ogród. Niestety plany się zmieniły (ale nie będę się teraz rozpisywała o tym).
Pomimo wcześniej opisanych planów, w między czasie, kupiliśmy działkę rekreacyjną za miastem.
Postanowiłam zrobić na tej działce azyl dla naszej rodziny. Tren jest dość trudny. Zbity piasek, łąka – nieużytki z samosiejkami sosen, trawą, perzem, mchami i różnymi chwastami …
Od kilku lat walczymy o trawnik… z marnym skutkiem. Jeśli uda się go dostatecznie ładnie wypielęgnować, to przychodzą upały i straszne susze wypalają nam trawę.
W tym roku postanowiłam zabrać się bardziej fachowo do sprawy i rozpoczynam przygodę z „Ogrodowiskiem”. Liczę kochani na Wasze doświadczenie i pomoc.
Pozdrawiam Wszystkich. Hanna
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
jona 22:16, 25 cze 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Witaj Haniu. Wsparcie na pewno będzie, może nie ze wszystkim bo się na projektowaniu nie znam, ale pogadać o ogrodach i roślinach zawsze możemy
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Hana75 16:32, 26 cze 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Witaj Joanno
imienniczko mojej córci
Wisz coś może o klonach palmowych? Czy małe 40 cm, można bezpiecznie sadzić na działce czy lepiej do donicy, na balkon a jesienią dopiero na działkę?
Zadałam to pytanie w wątku "drzewa i krzewy...".
Zamieściłam też zdjęcia.
Pozdrawiam
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies