Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielonym od linijki - ogród Ivony

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym od linijki - ogród Ivony

ivo 09:04, 01 lip 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
leon60 - dzięki że wpadłaś a ten tytuł to jak na razie najbardziej do Ciebie mi pasuje i Twojego ogrodu. A u mnie na razie to tak jak widać - wszystko wymaga pracy.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
AnnaCh 22:29, 03 lip 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Witaj, dużo roślinek już masz i trochę roboty już zrobione
Powolutku z pomocą Ogrodowiska stworzysz swój piękny ogród
A rozmnażanie szmaragdów pierwsza klasa, kiedy to robisz? I tak po prostu urywasz gałązkę?
Pozdrawiam i zaznaczam wątek do kibicowania
____________________
Ania - Malutki pod lasem
laura_09 07:39, 13 lip 2015


Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 19
Witam, jesteśmy na podobnym etapie tworzenia ogrodu , trochę jest ale jest dużo jeszcze przed nami, działaj z podjazdem ja również mam długi i zero pomysłu na niego a ma aż 60 metrów. Będę zaglądać powodzenia
____________________
Aldona - W moim ogródeczku
laura_09 08:35, 13 lip 2015


Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 19
Hmmm mój to ma z 60 metrów i nie wiem czy obsadzić go jednokowymi roślinami jakis szpaler czy cos podobnego czy podzielić na kwatery i stworzyc rabaty
____________________
Aldona - W moim ogródeczku
ivo 10:58, 13 lip 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
laura_09 - ja mam ten sam problem czy ma być to samo czy różne kwatery. Gdybym miała taki długi jak ty to na pewno podzieliłabym na kwatery bo wydaje mi się że może być trochę monotonnie . Widzę że ty też masz szmaragdy tam posadzone jako tło. Ja myślę nad szpalerem ze śliwy wiśniowej nigra a pod tym hortensje ale jeszcze się zastanawiam bo bardziej bym wolała tam rabatę żwirową ale co tam wtedy posadzić
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
ren133 09:09, 15 lip 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Witaj
Pierwsze zdjęcia zrobiły na mnie wrażenia Widać ogromny potencjał. Wydaje mi się, że zanim przystąpisz do jakichkolwiek prac (wiem, że chciałabyś już ... bo sama tak mam ... ale naprawdę trzeba to jakoś zaplanować) powinnaś określić charakter ogrodu - coś mi się wydaje, że ma to być ogród nowoczesny z rabatami prostymi
Gdybyś podała wymiary działki i określiła strony świata byłoby łatwiej coś zaplanować
Pytałaś o Nigry - gdzie one mają być? I o ładne drzewo na tle Smaragdów - jest ich wiele - pokaż miejsce i podaj wymiary rabaty oraz określ wystawę i wtedy będziemy myśleć
Masz śliczne derenie i dużą działkę - ja stworzyłabym zagajnik brzozowy z nimi. Na pewno posadziłabym szpaler rododendronów, wiele szlachetnych drzew i dopiero przy nich tworzyłabym rabaty

Będzie pięknie ... tylko czasu potrzeba i ... dobrych pomysłów
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
justajusta 21:34, 16 lip 2015


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Bardzo ładny dom i fajne nasadzenia. W kwestii projektowania rabat nie pomogę
pomogę, sama rzeźbię ale będę podglądać.
____________________
Justa
aga_podlasie 12:10, 22 lip 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Witaj,

Bardzo jestem ciekawa jakie będą pomysły na zagospodarowanie Twojej przestrzeni.
Powodzenia
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
ivo 07:55, 23 lip 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
jak miło że ktoś tu jeszcze zagląda. Motywuje mnie to do dalszych działań. Mam już wstępny plan jednej z rabat - tej przy podjeździe. Wieczorem rozrysuje co i jak i postaram sie wrzucić foto
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
malkul 08:00, 23 lip 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
i ja zaglądam ślicznie sie zaczyna wszytsko proste zadbane i czyściutkie melduję się na podglądanie
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies