Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Nietypowy kształt - tuje z dwoma pniami, chude tuje

Pokaż wątki Pokaż posty

Nietypowy kształt - tuje z dwoma pniami, chude tuje

sylwia_slomc... 21:21, 07 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Myślę, że ten okres był wykorzystany na ukorzenianie , a teraz zaczną rosnąć dopiero . Moje tuje szmaragd jak kupiłam miały po 15-20cm wysokości łyse od dołu bo musiałam je pikować dopiero z pojemnika....w jednym było 70 szt.
Po trzech latach wyglądają tak jak na fotkach w moim wątku widać, ale śmignęły tak dopiero po 2 latach od wsadzenia. Ja wiosną podlewałam biohumusem, potem dostały po szczypcie nawozów azotowych, w czerwcu dostawały gnojówki z pokrzyw i jesienią popiół. Ładnie się zabrały...może spróbuj tej metody...przewodnik moje też dopiero w ostatnim sezonie wypuściły. Żeby zagęścić spróbuj teraz czubeczki gałązek bocznych poprzycinać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
apietrzyk 10:46, 25 wrz 2019

Dołączył: 25 wrz 2019
Posty: 1
Witam,
Może już był podobny wątek - jeśli tak to proszę o wskazówki gdzie szukać ponieważ jestem tu nowa..
W zeszłym roku kupiłam 150 tui. Miały to być szmaragdy ale kiedy je posadziliśmy z mężem to myślałam że się popłaczę. Wyglądały jak patyki. Myślałam, że "wezmą się" w tym roku ale niestety daleko im do stożków
Proszę o opinię czy wg Was jest jeszcze szansa, aby te tuje jakoś wyglądały?



Karol99 11:20, 25 wrz 2019


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Szansa jest, oczywiście, ale one same się tak nagle nie zmienia. Przede wszystkim trzeba wyrzucic wokół nich trawe i zrobić pas ziemi, wysciolkowac kora. Trawa zabiera im bardzo dużo wody, poza tym widać ze jest bardzo intensywnie nawożona azotem, co dla tui nie jest dobre, a na pewno nie gdy chorują.
W miejscach gdzie jest już zerwany pas usunąć matę szmatę, wysciolkowac kora.
Tuje intensywnie podlewać przez cały następny sezon.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies