Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Nietypowy kształt - tuje z dwoma pniami, chude tuje

Pokaż wątki Pokaż posty

Nietypowy kształt - tuje z dwoma pniami, chude tuje

mikina34 15:42, 25 wrz 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Proszę o ewentualne przeniesienie do odpowiedniego wątku, bo nie wiedziałam gdzie się dopisać
Mam u siebie w ogrodzie dwie tuje, które mają dwa pnie (dwa przewodniki?) i nie wiem co z nimi zrobić, żeby nie były takie dziwadła
Wiązać? Jeżeli tak to czym?



Proszę o rade
Pozdrawiam
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 09:59, 28 wrz 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Buuuuu, nikt nie wie co z takimi cudakami zrobić?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Gardenarium 20:50, 28 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomyśl po ludzku. Związać, czym? sznurkiem,żeby nie ścisnąć gałęzi, bo przestanie przewodzić soki. No po prostu albo kij wbić i przywiązać, nagiąć, prostować, wiązać, kombinować, nisko czy wyżej? Pomacać, próbować.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mikina34 08:45, 29 wrz 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Hmm...
no może dla Ciebie Danusiu jest głupie, ale dla mnie zupełnie normalne.
Wszystkie pozostałe tuje (jest ich 100) mają jeden główny pień, a te dwie się rozłażą, więc zadałam chyba normalne pytanie, nic głupiego w tym pytaniu nie widzę...
Niektórym roślinom (np. fikus Beniamin) "wiąże" się gałęzie i tworzą jeden wspólny, stąd moje pytanie o z"wiązanie". Nie pisałam tu żadnym wiązaniu na się żeby drzewko nie miało możliwości przewodzenia soków, zwyczajnie zapytałam. Tworzenie bonzai to podwiązywanie i kierowanie gałęzi jakoś nic głupiego w tym nie ma...

Widziałam już na forum głupsze pytania, ale dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
ZbigniewG 14:17, 29 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Moni weź piłę i wytnij jak najniżej jeden przewodnik
zostaw ten który lepiej się prezentuje, szybko nabierze właściwych kształtów
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
mikina34 14:59, 29 wrz 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Zbyszku,
dziękuję za odpowiedź. Może masz rację, obejrzę je dzisiaj i zobaczę jak wyglądają od środka. Skoro to jedyne dobre rozwiązanie to będę musiała tak zrobić, bo zaczynają się nieładnie rozchodzić i zupełnie tracą swój pokrój.

Pozdrawiam
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Gardenarium 19:20, 29 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja uważam że obcięcie jest złym rozwiązaniem, bo wystarczy związać te dwa przewodniki Bo po co tracić przyrost jak może dobrze wyglądać bez cięcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 20:33, 29 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Danusia widziałem wiele takich wielopiennych większość wyglądała dobrze (lub prawie dobrze) ale mimo wszystko dla mnie to wada - zaniedbanie z szkółki lub pierwszych lat po posadzeniu

czasami z tych dodatkowych przewodników powstają problemy

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
mikina34 12:36, 01 paź 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Obejrzałam je dokładnie i na razie spróbuję delikatnie związać, trochę mi szkoda ucinać, ale jak po zimie się okaże, że się rozchodzą to utnę te krzywulce
Wtedy może też na wiosnę szybciej dojdą do prawidłowego pokroju.

Dziękuję za wszelkie sugestie
Pozdrawiam
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Gardenarium 21:20, 07 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
goldzi napisał(a)


Witam
Zakupiłem półtora roku temu dwuletnie sadzonki tuji szmaragd z gołym gorzeniem. Dzisiaj mają ok 3,5 roku i ich wygląd ma wiele do zyczenia. Rosną na wysokośc ale są chude, roztrzepane i nie mają kształtu stozkowego. Przebija się łodyga i mało bocznych gałązek. Podlewane regularnie. Jak były male to cieniowane. Inne tuje zakupione w innej szkółce są niższe ale geste. Ostatnie zdjecie tuji ładnej moim zdaniem. Proszę o porade co moge zrobić jak im pomóc. Czy jeszcze się zagęszczą.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies