Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Kwasy Huminowe/humusowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwasy Huminowe/humusowe

KOMAS 11:00, 16 paź 2015

Dołączył: 16 maj 2014
Posty: 7
Witam
Założyłem ten wątek po to, aby podzielić się swoimi obserwacjami i tym, co stosuję u siebie na działce i nie tylko.
Zacząłem stosować u siebie produkty oparte o kwasy huminowe. Wiadomo na rynku jest dużo, ale coś z tego trzeba wybrać czytałem sporo na temat produktów: rossahumus, humus aktiv, biohumusy, lignohumat, humac agro, rokohumin i wiele innych, których nazw nie pamiętam. Po zapoznaniu się z opisami tych produktów zacząłem się zastanawiać, który z nich będzie dobry i w który warto zainwestować. Nie ukrywam, że wybór był bardzo ciężki, brałem pod uwagę różne czynniki cenę, zawartość kwasów huminowych, łatwość stosowania, ilość kwasów huminowych, jaką wniesiemy na konkretny obszar np. na 1 ar stosując zalecane dawki produktów. Po przeanalizowaniu tych wszystkich rzeczy mój wybór padł na Humac Agro. Teraz wiem, że dobrze wybrałem, bo jestem zadowolony.
Przy okazji na warzywach sprawdzałem działanie dolistne nawozów, które zawierają kwasy huminowe w swoim składzie i nie ukrywam najlepszy efekt uzyskałem ze stosowania Rokohuminu warzywa, pozostałe produkty też zadziałały, ale najbardziej podobało mi się działanie dolistne rokohuminu.
Czekam na wasze spostrzeżenia dotyczące stosowania produktów zawierające kwasy huminowe/humusowe.

Gardenarium 13:27, 12 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zenek napisał(a)
Dzień dobry,
czy używał już ktoś z Państwa kwasów humusowych/huminowych do polepszenia jakości gleby i przy uprawie roślin?
Ciekawią mnie opinie, czy w ogóle warto to stosować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:27, 12 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Kwasy humusowe/huminowe w odżywianiu roślin zamkn.

zenek napisał(a)
Dzień dobry,
czy używał już ktoś z Państwa kwasów humusowych/huminowych do polepszenia jakości gleby i przy uprawie roślin?
Ciekawią mnie opinie, czy w ogóle warto to stosować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:29, 12 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Kwasy humusowe/huminowe w odżywianiu roślin zamkn.

Jeśli nie masz możliwości kupić obornika spróchniałego lub kompostu, każdy sposób jest dobry aby poprawić żyzność gleby. Jednak zbyt dużo masy organicznej takie stosowanie kwasów z butelki nie da, a cena na dużą działkę jest zatrważająca, jakby chcieć zastosować to na pow. 3 hektary, zakupiłam więc 100 ton obornika. Sieję też dwa razy w roku nawozy zielone. Stosowanie np. biohumusu nadaje się do skrzyni warzywnej ale nie na dużym areale.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katarzyna_kru 17:58, 15 mar 2021

Dołączył: 14 mar 2021
Posty: 16
Ja w tym sezonie testuję Florahumus. Robią go z węgla brunatnego KWB Sieniawa - polski produkt, można nim działać w uprawach eko. Wg producenta wydany i skuteczny. Mam nadzieję, że zadziała pozytywnie. Zobaczymy - dam znać za jakiś czas.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies