Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Witam Serdecznie Wszystkich

Pokaż wątki Pokaż posty

Witam Serdecznie Wszystkich

Adamek 13:57, 04 lis 2015

Dołączył: 04 lis 2015
Posty: 2
Witam Serdecznie.

Nazywam się Adam, posiadam ogródek nieopodal mieszkania na którym przez ostatnie trzy lata ostro walczyłem. Jednakże chce bardziej zagłębić się w temat ogrodnictwa ponieważ w przyszłym roku chcę przeprowadzić kilka modyfikacji. Forum jak i użytkownicy z pewnością mi w tym pomogą.

Na poczatku wklejam dwa zdjęcia po ostatnim koszeniu 19.10.2015 roku



frezja 15:35, 04 lis 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Witam się

Dobrze utrzymany kawałek ziemi...jedyne co,to brakuje koloru w postaci bylin.Zapewne takich podpowiedzi oczekujesz..i je dostaniesz)
z prawej placyk...na basen??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Adamek 07:45, 05 lis 2015

Dołączył: 04 lis 2015
Posty: 2
Utrzymany ponieważ został zrobiony dwa lata temu od podstaw. Jak znajdę zdjęcia z przed prac to wkleję, był po prostu las z samymi tujami i drzewami. Zbyt kolorowo nie ma ponieważ chciałem stworzyć miejsce do wypoczywania oraz biesiadowania.
Z prawej strony powstał placyk do siedzenia, mam na tą okoliczność odpowiedni komplet ogrodowy który jest schowany w altanie. Nad basenem też co jakiś czas rozmyślam lecz zawsze dochodzę do tego samego wniosku - Zbyt żadko bywam z powodu braku czasu na tym ogródku.

Co do planów to w pierwszej przyszłorocznej kolejnośi mam takowe trzy.

Jeden to likwidacja krzewu oraz jabłoni ze zdjęcia. W to miejsce chciałbym na środku trawnika zrobić coś na wzór tego (zjęcia zapożyczone z tego forum)- Nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa, oczko krzewowe?:





Niestety nie mam jeszcze zielonego pojęcia jak to ugryźć czyli chodzi o jakiś projekt, materiały i ciekawą, fikuśną zieleń. Mega mi się to podoba i czuję, że ogródek zmieni się nie do poznania.

Drugą sprawą jest zakrycie fundamentów płotu (fundament pod czerwoną kreską na dołączonym zdjęciu) - Jest po prostu obrzydliwy i trzeba coś z tym zrobić. Na prawo i lewo od furtki, na całej długości chciałbym postawić jakieś donice. Jeszcze nie wiem czy coś takiego kupię czy będę zmuszony sam zrobić. Jak już fizycznie będą to potem będę się martwił co w nich posadzić.



Trzecia sprawa to miejsce na ognisko. Plan jest! Co do typu wykonania jeszcze nie myślałem o tym.
sylwia_slomc... 00:23, 25 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Byłam już u Ciebie ale się chyba nie przywitałam z braku czasu

Z tego okragłego jałowca zrób sobie niwaki......szkoda go usuwać , a gotowe niwaki tej wielkosci są baaaardzo drogie......możesz mieć za darmo własną pracą Co do fundamentu pod siatką zrób przed nim rabatę i podsadź roślinami , które go zasłonią tło już masz w formie żywopłotu dla nich.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies