Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Tomasz - Powitania i początek drogi z ogrodem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Tomasz - Powitania i początek drogi z ogrodem.

Bunktrek 13:11, 17 lis 2015

Dołączył: 08 lis 2015
Posty: 3
Witam wszystkich.

Mam na imię Tomek i półtora roku temu kupiłem dom. Do remontu co prawda ale nikt nikogo nie goni tym bardziej, że ojciec to złota rączka. Jako, że zawsze mieszkaliśmy w bloku, to mój początek z jakimkolwiek ogrodem a muszę wspomnieć, że zawsze zazdrościłem osobom, które mogły kosić trawnik na swoim terenie.
W tym roku zacząłem działać z areałem (ok. 11 arów) i tworzyć trawnik. To na początek, mój tok myślenia jest taki, że żeby był ogród to musi być piękny trawnik a potem reszta roślin.
Na zdjęciach załączam kolaż zdjęć z metamorfozy chwastowiska w trawnik. Myślę, że plan wykonałem w jakichś 70% ale jestem bardzo zadowolony.







Przed posianiem trawy spaliłem stare chwasty roundupem co widać na trzecim kolażu i przekopałem glebogryzarką w ten oto sposób:

https://www.youtube.com/watch?v=6hxFWVBxRCw

Było to konieczne bo jak remontowaliśmy dom w tamtym roku to oczywiście nic nie było robione z chwastami i urosły na 1,5m. Naprawdę, jak to skosiłem to wyglądąło to jak rżysko po zbożu, heh.

To na razie tyle, myślę, że będę dokładał zdjęć w trakcie rozwoju tego areału i mam nadzieję, że choć trochę będzie dorastał do pięt pięknym ogorodom, które tutaj widziałem.
Tomasz.
rozark 13:27, 17 lis 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Tomku, witaj na ogrodowisku, w tym wątku tylko się witamy

edit trawnik wyszedł super
____________________
pozdrowionka
AsiaK_Z 07:47, 18 lis 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj Tomku. Załóż wątek i pokazuj więcej Pozdrawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies