Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam ! » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Kasia_CS 23:39, 26 wrz 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kasiu, wygląda na to, że to on. Ze wszystkich typowań Twoje jest najbardziej celne. Dziękuję za pomoc!



Ooo to się cieszę, że się udało Piękny jest!!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
pestka56 01:48, 27 wrz 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Mało piękny !!! On jest rewelacyjnie przepiękny
____________________
Kasia
abiko 10:38, 27 wrz 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Hania piękne masz te marcinki I jesień u ciebie taka cudna. Też nie wiedziałam o porach, niestety jakoś nie mam do nich ręki u mnie nie rosną i nie wiem dlaczego.

A faktycznie czas czosnek sadzić..
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Wendy79 22:27, 27 wrz 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ależ masz piękne selery, ja niestety robię jakiś błąd, bo u mnie korzeń nie przyrasta.
Jedną nogą jestem już w przyszłym sezonie, ten uznaje już trochę za stracony. Zmiany w pracy powodują, że nie mam czasu na ogrodowe działania i tak jeszcze z dwa miesiące, a potem to już zima przyjdzie... Próbuję się z tym pogodzić.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 10:12, 28 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Nawet nie chce mi się myśleć o jesieni typu bury listopad. Za mało słonka w tym sezonie było, jakoś tak ten sezon minął beztarasowo i bezgrilowo... szkoda.
____________________
Z Pszenicznej...
Gruszka_na_w... 22:43, 28 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
pestka56 napisał(a)
Mało piękny !!! On jest rewelacyjnie przepiękny


W imieniu rozchodnika dziękuję.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:48, 28 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
abiko napisał(a)
Hania piękne masz te marcinki I jesień u ciebie taka cudna. Też nie wiedziałam o porach, niestety jakoś nie mam do nich ręki u mnie nie rosną i nie wiem dlaczego.

A faktycznie czas czosnek sadzić..


Pory sadzę w szerokim i głębokim rowku w kształcie rozwartej litery V. W miarę wzrostu pora obsypuję go ziemią. To, co zostaje pod ziemią jest białe. W początkowym okresie podlewam pory rozcieńczoną gnojówką z pokrzywy. Sadzę odmianę letnią i zimową. Te zimowe mam w ogrodzie do kwietnia następnego roku.

A marcinki uwielbiam. Bez nich nie wyobrażam sobie jesieni w ogrodzie.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:05, 28 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wendy79 napisał(a)
Ależ masz piękne selery, ja niestety robię jakiś błąd, bo u mnie korzeń nie przyrasta.
Jedną nogą jestem już w przyszłym sezonie, ten uznaje już trochę za stracony. Zmiany w pracy powodują, że nie mam czasu na ogrodowe działania i tak jeszcze z dwa miesiące, a potem to już zima przyjdzie... Próbuję się z tym pogodzić.


Selerom w lipcu obcinam wokół ostrym nożem korzenie boczne z lekka odkopuję bulwę od góry. Pierwszą metodę zdradziła mi Hania Andrus, a tę drugą Pszczółka. Selery lubią podlewanie. Wcześniej też kiepsko mi rosły.
O następnych sezonach zaczynam myśleć z lekkim przerażeniem. Ogród wszedł w okres szybkiego przyrostu masy i trzeba zacząć myśleć o redukowaniu. A to czasem wymaga sporej siły.
Tymczasem ciesze się tym sezonem.
Pięknie przebarwia się świdosliwa i derenie.



Wciąż kwitną róże



Nie wierzyłam, że trzmielina aż tak będzie płonąć. Pobiła chyba nawet derenie Sibirica. Wciąż pozostaję w zachwycie nad urodą miskantów


i wrzosów.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:11, 28 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
AgataP napisał(a)
Nawet nie chce mi się myśleć o jesieni typu bury listopad. Za mało słonka w tym sezonie było, jakoś tak ten sezon minął beztarasowo i bezgrilowo... szkoda.


Za grillem nie przepadam, ale tegoroczne lato zaliczam do bardzo udanych. Hamak na zadaszonym tarasie to było świetne rozwiązanie. Sporo godzin na nim spędziłam z ciekawą lekturą. Miłe, leniwe chwile.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
pestka56 23:31, 28 wrz 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Gruszeczko, czy tamaryszki podcinasz, czy też puściłaś je luzem?
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies