Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Zimowy ogród w Anglesey Abbey

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimowy ogród w Anglesey Abbey

Leida 16:24, 10 sty 2016


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Kwitną już irysy i jakaś różowa roslina powoli wychyla się z ziemi - kto wie co to jest?




____________________
Hania
Gardenarium 19:00, 10 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Haniu, dzięki za zdjęcia i relację, porównam z moimi zdjęciami z lata, kilka lat wstecz. Zapachy sobie wyobrażam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 20:01, 10 sty 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Cudnie. Do tej pory zimowe angielskie ogrody widziałam tylko na fotografiach i na razie tak zostaje po Twojej relacji, bo szykuję sobie wyjazd w maju.

Wspaniałe kompozycje pędów, gałęzi, ileż one mają kolorów. Piękna kora wiśni, dereni, brzóz, trawy. A to wszystko okraszone kwiatami - no cóż, klimatu też zazdroszczę Anglii.
Coś mi się jednak wydaje, że te narcyzy pędzone były i wsadzone dla ozdoby - nie to światło, nie te temperatury, nawet tam, na tak dorodne kwiaty i liście.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 10:16, 11 sty 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rubus cocburnianius - to poszukiwana przeze mnie od 3 lat jeżyna. Jeszcze jej w szkółkach nie widziałam.

Piękna relacja, szczegółowe zdjęcia. Dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
laurowisnia 10:29, 11 sty 2016


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Świetnie wyglądają te rabaty, kolorowe pędy wyrastające z zielonych poduch niższych krzewów czy bylin i traw. Nasza zieleń miejska mogłaby zmierzać w tym kierunku. Dziękuję za relację.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
anex 10:43, 11 sty 2016


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 44
Świetna relacja, piękne zdjęcia Tego mi było trzeba
Dziękuję za ten wątek.
____________________
Ania
jankosia 10:55, 11 sty 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Dzięki Haniu za zdjęcia. Pięknie prezentuje się ten ogród zimą. Czy ta wspaniała, lśniąca kora to nie przypadkiem wiśnia tybetańska? Widziałam ją w zeszłym roku w szkółce ale diabeł szepnął żeby nie brać a na następny dzień już jej nie było Cudna jest.
Mi też się zdarzyło zwiedzać ogrody zimą. Wtedy właśnie najlepiej widać różnorodność drzew i krzewów, ich wspaniały kolor i fakturę pędów i kory. W pełni sezonu robią za tło ale zima... Zima należy do nich Dzięki za podzielenie się fotografiami
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
mira 11:15, 11 sty 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Haniu dzięki za relację. Takie klimaty w zimowej porze to jest cud.
Pomimo, że trochę traw było to jednak nie one dominują w tym ogrodzie i to mi się podoba.
Wyobrażam sobie, że te kaliny pachną słodko tak jakby waniliowo.
A ciemierniki jak kwitną sobie nie wyobrażam
super

i jeszcze - anglikom nie zazdroszczę aż tak klimatu jak tego jak potrafili się zorganizować, przejmować te ogrody, opiekować i udostępniać - to naprawdę trzeba kochać ogrody!

pozdrawiam

Danusiu może masz takie same ujęcia z lata to ciekawie by było porównać - proszę.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
margaretka3 12:52, 11 sty 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Zachwycający! Jaka wspaniała ściąga na ogród pięknie wyglądający zimą.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Leida 23:15, 11 sty 2016


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Gabriela napisał(a)
Cudnie. Do tej pory zimowe angielskie ogrody widziałam tylko na fotografiach i na razie tak zostaje po Twojej relacji, bo szykuję sobie wyjazd w maju.

Wspaniałe kompozycje pędów, gałęzi, ileż one mają kolorów. Piękna kora wiśni, dereni, brzóz, trawy. A to wszystko okraszone kwiatami - no cóż, klimatu też zazdroszczę Anglii.
Coś mi się jednak wydaje, że te narcyzy pędzone były i wsadzone dla ozdoby - nie to światło, nie te temperatury, nawet tam, na tak dorodne kwiaty i liście.


Chyba jednak nie są pędzone tylko rosną tak normalnie, zresztą kwitły też już przebiśniegi.
A Olka przysłała mi zdjęcie z dzisiaj kwitnącej magnolii. Ja dopiero będąc tam zimą zobaczyłam różnicę między naszymi klimatami.

____________________
Hania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies