Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogrody Wodne Ady Hofman - Vijvertuin Ada Hofman

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrody Wodne Ady Hofman - Vijvertuin Ada Hofman

Kondzio 21:06, 09 lut 2016


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Dzidka napisał(a)
Ale z Was szczęściarze
Wspaniale, że przynajmniej wirtualnie mogę z Wami pobyć w tym ogrodzie.


może uda się go zobaczyć nie tylko wirtualnie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 10:36, 29 lip 2016


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Mam złą wiadomość Byliśmy w tym ogrodzie powtórnie i okazało się że został zamknięty z powodu Bankructwa
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gabriela 11:12, 29 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Potwierdzam, bo też odbiłam się w połowie czerwca od klamki. Po śmierci Ady Hofman ogród i szkółkę przejęła jej córka, ale nie dała rady i zrezygnowała, wyjechała za granicę. Może gdyby ogród został sprzedany komuś kto potrafiłby go prowadzić...
Niestety, wwygląda że sporo szkółek w Holandii plajtuje - taką informację przekazał nam pan, u którego byliśmy przez tydzień, zorientowany, bo sam ma piękny ogród i interesuje się roślinam.
W sumie ciekawe - oni plajtują, u nas interesy tego rodzaju kwitną dosłownie i w przenośni.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
mira 23:38, 11 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dzidka napisał(a)
Ale z Was szczęściarze
Wspaniale, że przynajmniej wirtualnie mogę z Wami pobyć w tym ogrodzie.


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:05, 10 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Konrad obejrzałam relację któryś już raz ale tym razem inaczej.
Tak inaczej jak ogląda się miejsca gdzie się już było.


Miałam okazję zwiedzić ten ogród po ponownym otwarciu przez nowych właścicieli w 2018 roku.

W 2016 roku kiedy staliśmy pod zamkniętymi drzwiami nie docierało, że ogród jest zamknięty - ot tak po prostu zamknięty.


Tym bardziej cieszyło mnie, że mogę zwiedzić ogród po ponownym otwarciu przez nowych właścicieli.
Ciekawiło mnie jak wygląda ogród przez 2 lata nie pielęgnowany - tego na pewno nie wiedziałam - ale to co najważniejsze to wiedziałam - musi to być całkiem nietypowy ogród - w moim przekonaniu mokry ogród.

No tak tylko, że rok 2018 to susza - i u nas i w Holandii też.

Proszę obejrzyjcie ten nietypowy ogród z wieloma zbiornikami wodnymi i ze znikomym kolorem poza odcieniami zieleni.



brama otwarta, od wejścia widać że wody może być mało


bardzo charakterystyczne figury na wejściu - kto kogo ciągnie nie wiem do tej pory


bilet kupiony można wchodzić


zaraz po wejściu widzę z konewek taki strumyk i zastanawiam się czy Dzidka tu była czy nie na wszelki wypadek dla niej robię to zdjęcie


zaczyna się woda ale od razu widzę podpaloną zieleń


mebelki tego typu stoją rozstawione po całym ogrodzie i zachęcają żeby przysiąść


W ogrodzie pracowali młodzi ludzie, ogrodnik w woderach - tego jeszcze nie widziałam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:11, 10 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
mala woda


i centralny staw






____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:17, 10 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
inne zakątki





bardzo podobały mi się te misy, natomiast nasadzenia w nich jakieś "zmęczone"


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:21, 10 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:27, 10 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
takie płaskie niskie misy na wodę do ogrodu wyśmienite zwłaszcza jak się ma mało elementów wodnych - tak sobie myślę i o misce marzę



zdumiała mnie ściółka czy też to czym ścieżki były wyłożone, okazało się że takie ściółki widziałam jeszcze w innych ogrodach bo po prostu w Holandii jest dostępna w sprzedaży - u nas kora a tam muszle




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:41, 10 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
spacerem okrążam dookoła główny staw i ponownie go podziwiam




jakże cudnie musi to wyglądać jak kwitnie pontederia na niebiesko /na pierwszym planie/



a tu sobie posiedziałam i podumałam - nad losem ogrodów które są latami tworzone a potem umierają ogrodnicy i co dalej, czy ten ogród będzie miał szczęście być dalej ogrodem wodnym, co zrobią nowi właściciele i czy są miłośnikami ogrodów no i o tym jaką atmosferę do ogrodu wprowadza woda, jak ciekawe mogą być ogrody ze znikomą ilością koloru /no ja musiałabym mieć dwa kolorowy i zielony / i o Adzie Hofman jak musiała być konsekwentna w swojej pasji, no i o tym, że susza i sierpień to jest już pora na ogrody mniej zielone

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies