Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Maty wiklinowe, trzcinowe, bambusowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Maty wiklinowe, trzcinowe, bambusowe

anitan 17:59, 29 lut 2016


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
u mnie też posadzony żywopłot przed matą, z grabu. Jak dorośnie to matę wyrzucę. Mam nadzieję, że max za 2 lata
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
mmonika81 18:49, 29 lut 2016

Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 9
Dziękuję za odpowiedzi.

ja nie mówiłam, że chce zamontować maty zamiast drzewek. Chce je zamontować na czas, kiedy moje drzewka nie urosną
katel 23:30, 03 mar 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
To jeszcze i ja pochwalę matę trzcinową, założona w 2012 do osłony młodych roślin przed silnym wiatrem, zależało mi na osłonie dopóki rośliny nie podrosną. Muszę przyznać że nie spodziewałam się że wytrzyma tyle czasu, z roku na rok robi się bardziej ażurowa ale nadal się trzyma. Można ją zobaczyć na 8 stronie u mnie.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
mmonika81 08:12, 04 mar 2016

Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 9
Bardzo ładnie wyglądają te wasze ogródki z tymi matami.

Jak rozumiem, zarówno maty wiklinowe jak i trzcinowe nadają się do zasłonięcia ogródka. Jedne i drugie powinny kilka lat wytrzymać. Z tego co wyczytałam nieco trwalsze są wiklinowe, ale i trzcinowe dają radę. trzcinowe są trochę tańsze.

jeśli chodzi o ich gęstość to pewnie trzeba by na żywo zobaczyć, a ja wolałabym w necie kupić, bo jednak są nieco tańsze.

ech, i nadal nie wiem co kupić
ANNA1976 13:27, 04 mar 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Witam
Ja polecam wiklinową. Jest trwalsza od trzcinowej i daje piękne tło roślinom.





Poniżej dla porównania to samo miejsce rok wcześniej, wczesną wiosną jeszcze przed założeniem maty

____________________
Ogród pod sosnami
anitan 13:40, 04 mar 2016


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
kup wiklinę. Jest ZDECYDOWANIE mocniejsza i wytrzyma dłużej.
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
katel 09:01, 05 mar 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Zastanów się na ile lat potrzebujesz maty, przy tujach jak podrosną to trzeba uważać żeby pod wpływem zacienienia przez matę się nie ogołociły więc pewnie jak podrosną to matę trzeba będzie zdjąć.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
ogrodniczka22 10:58, 28 maj 2018

Dołączył: 28 maj 2018
Posty: 6
potrzebuję siatki cieniującej, bo niektóre moje rośliny, szczególnie te przy ogrodzeniu są zbyt mocno narażone na słońce. Jakie są najlepsze?
marcela 07:51, 11 cze 2018

Dołączył: 26 kwi 2018
Posty: 3
ogrodniczka22 napisał(a)
potrzebuję siatki cieniującej, bo niektóre moje rośliny, szczególnie te przy ogrodzeniu są zbyt mocno narażone na słońce. Jakie są najlepsze?


Siatka cieniująca to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dzięki tkaninie z jakiej są wykonane. No i posiadają stabilizator UV.
Ja używam [] i jestem zadowolona z jej użytkowania pod różnymi względami.
wiosna123 10:12, 18 cze 2018

Dołączył: 29 mar 2018
Posty: 18
ogrodniczka22 napisał(a)
potrzebuję siatki cieniującej, bo niektóre moje rośliny, szczególnie te przy ogrodzeniu są zbyt mocno narażone na słońce. Jakie są najlepsze?


Ja także używam siatki dosyć grubej z 95% zacienienia, ponieważ z jednej strony ogrodzenia mam pole i widok nie jest powalający, dlatego postanowiłam osłonić tę cześć, a z czasem może wymienię ogrodzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies